Заклади дошкільної освіти мають дотримуватися мовного законодавства
Закон про дошкільну освіту: що нового
Нагадаємо, що з 01 січня 2025 року набув чинності Закон України «Про дошкільну освіту». Як зазначено в статті 7, мовою освітнього процесу у сфері дошкільної освіти є державна мова. Держава гарантує кожній дитині право на здобуття дошкільної освіти державною мовою в державних і комунальних закладах освіти.
Саме тому Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь акцентував на важливості дотримання мовного законодавства в закладах дошкільної освіти України.
«Дошкільна освіта є фундаментальним етапом у формуванні мовної особистості дитини та її ідентичності», — зазначив мовний омбудсмен.
Раніше Тарас Кремінь зауважував, що протягом 2024 року були помітні ознаки уповільнення українізації. Серед причин: зменшення частки людей, які вважають українську рідною мовою, а також зростання зросійщення інтернет-простору та медіапростору на Півдні і Сході України.
Зі свого боку використання української мови в дошкільній освіті допоможе сформувати мовну стійкість і свідоме ставлення до державної мови.
«Це має принципове значення, оскільки саме в дошкільному віці формуються базові мовленнєві навички, відбувається активний розвиток словникового запасу та комунікативних здібностей дитини», — наголосив Уповноважений із захисту державної мови.
Дотримання українського законодавства, відповідно до якого мовою освітнього процесу в закладах дошкільної освіти є державна мова, є надзвичайно важливим, переконаний омбудсмен.
За матеріалами Уповноваженого із захисту державної мови