Кращі практики ОМС: співпраця із закладами освіти у Дубівській громаді
Дошкільна освіта
Перед дошкільною освітою, як і перед іншими галузями освіти, під час воєнного стану, постало чимало проблем та викликів. Певний період часу заклади дошкільної освіти нашої громади не працювали, у звичний режим роботи вони повернулись лише після того, як було облаштовано найпростіші укриття. Нині в громаді функціонує 4 ЗДО, де працює 7 вікових груп. Вихователі та працівники ЗДО в складних умовах демонструють стійкість, креативність та відданість своїй справі. Вони допомагають дітям зберегти відчуття безпеки в цей неспокійний час. Особливу увагу приділяють дітям з особливими освітніми потребами та дітьми із сімей, що постраждали від війни, створюючи безбар’єрний, дружній і підтримуючий освітній простір, де кожна дитина зможе розкрити свій потенціал.
Реалізовані проєкти
Переведено опалення з природного газу на інші альтернативні види палива в Буцинському ЗДО «Веселка».
Реконструйовано ЗДО «Сонечко» у селі Вербка. Заклад розрахований на 120 дітей та 20 робочих місць. Проведено реконструкцію існуючих приміщень дитячого садочка, будівництво дитячих майданчиків, благоустрій території, запроваджено новітні енергозберігаючі технології, зміцнено матеріально-технічну базу закладу. Провести роботи вдалося за фінансування з державного та місцевого бюджетів.
Співпраця з органами громадського самоврядування
Базова та старша школа
Вистояти, зберегти кваліфікованих спеціалістів, забезпечити повноцінну роботу закладів освіти, створити безпечні умови навчання, примножити та розвинути освітню інфраструктуру — одне із пріоритетних завдань для органів місцевого самоврядування, яке успішно реалізується на території Дубівської громади. 1253 дитини нині здобувають освіту у 5 закладах загальної середньої освіти. Серед них —15 дітей, котрі разом із своїми батьками віднайшли прихисток у нашій громаді. З дітьми працюють понад 150 педагогів.
Реалізовані проєкти
В усіх школах громади облаштовано найпростіші укриття, утеплено фасади, встановлено енергозберігаючі вікна, замінено газові котли на твердопаливні.
У Буцинському ліцеї перекрито шатрову покрівлю з утепленням стелі мінеральною ватою та проведено поточний ремонт теплотраси.
Збудовано ліцей у селі Вербка, де створено ідеальні умови для навчання, всебічного розвитку та позашкільного дозвілля учнів. Це новий, модернізований за європейськими стандартами навчальний заклад на 493 учнівських місця. На реалізацію цього проєкту залучено фінанси з Державного фонду регіонального розвитку та з бюджету громади. Тут збудували найбільший на Волині шкільний спортивний зал; спортмайданчик облаштували для занять різними видами спорту, а також біговими доріжками зі штучним покриттям. У триповерховій освітній будівлі є простора актова зала на 120 місць, предметні кабінети, один з кращих у Волинській області харчоблок із сучасним обладнанням та обіднім залом на 100 місць. Нова котельня оснащена сучасними потужними котлами, що забезпечують надійну і безперебійну роботу закладу освіти.
Завершено реконструкцію опорного навчального закладу Дубівського ліцею: добудовано другий поверх, проведено великий обсяг будівельних та оздоблювальних робіт, і як результат у Дубівському ліцеї маємо 6 додаткових класних кімнат на 108 учнів.
На базі Дубівського ліцею впроваджуються дві моделі шкільного харчування:
- «базова кухня» з власним харчоблоком для внутрішнього забезпечення закладу;
- «опорна кухня», що передбачає виготовлення їжі та швидке перевезення її у відповідних ємностях в інші освітні заклади.
У 2023 році було придбано автомобіль для довезення шкільних обідів у Буцинський, Облапський ліцеї та Секунську гімназію. У 2024 році проводимо капітальний ремонт їдальні та харчоблоку в Дубівському ліцеї, де готуватимуть шкільні обіди не лише для учнів цієї школи, а й ще для трьох навчальних закладів. Нині в рамках проєкту тривають ремонти харчоблоків Буцинського та Облапського ліцеїв, де буде організовано прийом доставленої їжі.
Інклюзивний простір
Під час війни зросла роль інклюзивно–ресурсного центру в Дубівській громаді. ІРЦ функціонує в приміщенні, де інклюзивний простір має сучасне обладнання і створений за критеріями безпеки та комфорту дітей, безбар’єрності та доступності. Команда спеціалістів інклюзивно-ресурсного центру працює у складі: керівника закладу, двох вчителів–логопедів та практичного психолога. На обліку в ІРЦ перебуває 98 дітей з особливими освітніми потребами. Інклюзивне навчання організовано для 26 дітей у 19 інклюзивних класах 4 закладів загальної середньої освіти та трьох дітей у двох інклюзивних групах ЗДО. Педагогічний супровід в них здійснює 18 асистентів вчителів та 2 асистента вихователів. Також 6 дітей з особливими освітніми потребами навчаються за індивідуальною формою (педагогічний патронаж), 3 дітей — в спеціальних ЗЗСО.
Війна ще більше згуртувала і загартувала громаду, дала зрозуміти, що інтенсивно працювати потрібно вже і зараз, аби завтра не було пізно. Усі інвестиційні проєкти в Дубівській громаді було реалізовано завдяки залученню десятків мільйонів коштів з державного бюджету та, за рішенням місцевих обранців, було виділено необхідні ресурси з бюджету громади. Відзначимо й роль керівників закладів освіти як актвиних учасників усіх робіт. Працюймо далі заради дітей нашої громади!