Не всі освітяни зможуть отримати надбавки до зарплат у 2025 році

Вчительську тисячу отримуватимуть не всі освітяни

Надбавки до зарплат освітян у 2025 році

Перевірки та інституційний аудит: яка різниця

Відповідно до рішення уряду, з наступного року українські вчителі отримуватимуть щомісячну надбавку до основної заробітної плати у розмірі 1000 грн.

Однак доплати отримають не всі освітяни. Таким чином рішення уряду не розповсюджується на вихователів дитячих садків, викладачів закладів професійної-технічної та коледжів.

Таку інформацію зазначив міністр освіти і науки Оксен Лісовий в ефірі телемарафону.

Як він зауважив, можливість відповідної доплати залишається у фокусі уваги Міністерства освіти і науки.

Зокрема він розповів, що МОН працює над розробкою механізмів доплат для цих категорій педагогічних працівників, однак фінансування цих витрат здебільшого покладено на органи місцевого самоврядування.

«Нам потрібно розробити механізми, які дозволять платити більше тим громадам, які мають на це можливості», — акцентував очільник освітнього відомства.

Окрім того, через брак коштів у державному бюджеті й потребу в міжнародних запозиченнях реалізувати норму Закону України «Про освіту» щодо посадового окладу педагогів у розмірі трьох мінімальних зарплат неможливо.

Про це зазначено в повідомленні Міністерства освіти і науки.

Водночас у МОН наголошують, що відомство напрацьовує нову систему оплати праці вчителів. Передбачається, що запланована система враховуватиме різноманітні обов’язки вчителів.

«На виконання частини другої статті 61 Закону України «Про освіту» щодо посадового окладу педагогів у розмірі трьох мінімальних зарплат додатково потрібно понад 300 млрд грн. Нині через брак коштів у державному бюджеті й потребу в міжнародних запозиченнях реалізувати це неможливо. Тому з 2019 року уряд відтерміновує дію постанови для реалізації цієї норми. Водночас МОН напрацьовує нову систему оплати праці вчителів, яка враховуватиме різноманітні обов’язки вчителів (окрім проведення уроків) і професійні траєкторії розвитку», — йдеться у повідомленні МОН. 

За інформацією Освіта.юа

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

Атестація педагогів школи: Що? Де? Коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
92614

Що таке інституційний аудит

Щоб уявити, які процедури відбуватимуться за інституційного аудиту та які документи складатимуть, — огляньмо основні терміни цього заходу перевірки закладу освіти
11198

Інституційні аудити: чи будуть у 2024/2025 н. р.

У лютому 2024 року МОН дало старт позаплановим інституційним аудитам і перевіркам закладів освіти. Що вже відбулося і що чекає заклади освіти в 2024 році — читайте у статті
572

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді