Щомісячна надбавка для вчителів — із січня 2025 року

Уряд прийняв рішення про щомісячні доплати педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти

nadbavky_zarplatnya_2024_Pedrada.jpeg

8 листопада 2024 року уряд прийняв рішення рішення про встановлення щомісячної надбавки до заробітної плати вчителям.

Вчителі отримають надбавку в розмірі:

  • 1000 гривень з 1 січня 2025 року (1300 гривень до сплати податків); 
  • 2000 гривень з 1 вересня 2025 року (2600 гривень до сплати податків).

Надбавку отримуватимуть педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти державної і комунальної форм власності.

Постанова діятиме від 1 січня 2025 року до кінця воєнного стану. Надбавку вчителі будуть отримувати до кінця того року, в якому скасують воєнний стан.

«Сьогодні на виконання доручення Президента України ухвалюємо важливе рішення на підтримку наших педагогів. Це рішення є частиною нашої підтримки тим, хто сьогодні навчає і виховує молодь, яка будуватиме майбутнє України. Ми вдячні українським учителям за самовіддану роботу, завдяки вам, навіть попри війну, сотні тисяч наших дітей можуть продовжити навчання та здобути якісну освіту», — заявив Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль.

«Проблеми із зарплатою вчителів існують давно, і ми це розуміємо. Я розумію, що це рішення не розвʼязує всіх проблем, та воно є першим кроком до зміни ситуації навіть в умовах воєнного стану та дефіциту бюджету», — зазначив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.

Чи має право бухгалтерія ОМС скасувати педагогам надбавку за престижність праці

МОН напрацьовує нову систему оплати праці вчителів, адже щоб виконати частину другу статті 61 Закону України «Про освіту» щодо посадового окладу педагогів у розмірі трьох мінімальних зарплат, додатково потрібно понад 300 млрд грн. Нині через брак коштів у державному бюджеті й потребу в міжнародних запозиченнях реалізувати це неможливо. 

За інформацією МОН

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

Фінансова автономія закладу освіти: перший крок

Керівники багатьох закладів уже запровадили автономію закладу, а деякі ще побоюються брати на себе таку відповідальність. Ділимося секретами першопрохідців, які вже можуть поділитися досвідом і запровадження, і роботи у режимі фінансової автономії
17816

Підвезення до закладу освіти: що варто знати, щоб організувати

Підвезення — необхідність для тих, хто живе у сільській місцевості за межею пішохідної доступності до закладу освіти. Як його організувати та яку документацію потрібно вести? Які є варіанти перевезень?
63585

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді