МОН запрошує освітян доєднатися до Всесвітнього дня гідності

Національно-патріотичне виховання в школі
Всесвітній день гідності — це незалежний, соціальний, політично й релігійно нейтральний проєкт. Він був створений для того, щоб заохотити учнівство й студентство керуватися почуттям власної гідності в повсякденних діях.
Саме тому в Міністерстві освіти і науки пропонують педагогам провести тематичні уроки у своїх закладах освіти в будь-який день і в будь-якому форматі з 21 листопада до 10 грудня.
Цьогоріч фокусною темою є «Цінності, безпека та цифрове благополуччя».
Відповідно до теми закладам освіти нададуть методичний компонент «Гідність в інтернеті — гідність у житті», який забезпечує команда програми «Аси інтернету», що впроваджується в Україні ГО організацією «EdCamp» Ukraine і є частиною центрально-східноєвропейської програми «Be Internet Awesome», яку пропонує Фонд «Школа з класом» за підтримки Google.org, та партнерами програми.
Усі учасники отримають методичні рекомендації та спеціально створений робочий зошит (путівник) для учнівства, сертифікати для учасниць/-ків, а також підтримку української команди #gdignityUkraine.
Вебінар відбудеться 7 листопада о 16:00.
Форма реєстрації для участі доступна за посиланням.
Детальну інформацію про подію можна знайти в інформаційному листі в прикріпленому документі.
За матеріалами МОН
Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ