В Україні відбувся Форум інноваційних ідей у дошкіллі

Форум інноваційних ідей у дошкіллі об’єднав вихователів з усіх куточків України

Розвиток дошкільної освіти в Україні

Освітні цикли — плануємо роботу з дітьми по-новому

Нещодавно відбувся Форум інноваційних ідей у дошкільній освіті, яке розпочалося з урочистого нагородження працівників сфери дошкільної освіти від Міністерства освіти і науки. 

Зокрема, цьогоріч за версією Global Teacher Prize Ukraine 2024 було відзначено 50 працівників дошкілля, які зробили значний внесок у розвиток дітей і впровадження інноваційних підходів у навчанні.

Заступниця міністра освіти і науки Євгенія Смірнова під час виступу розповіла про зміни в дошкільній освіті та новий профільний закон, який почне діяти вже наступного року. Вона також акцентувала на важливості інклюзії та безбар'єрності в дошкільних закладах, а ще поділилася ініціативами, які допоможуть впроваджувати англійську мову в дошкіллі.

Окрім того, у межах панельної дискусії учасники заходу провели важливе обговорення на тему «Виклики та перспективи розвитку дошкільної освіти в умовах воєнного часу». Учасники порушили питання надання психологічної підтримки дітям і вихователям, а також участі батьків як надійних партнерів в освітньому процесі.

Олена Стаєнна Кожен досвідчений водій усвідомлює важливість дотримання правил безпеки під час руху. Зокрема, слід бути уважним, оминати вибоїни на дорозі та, звісно, завжди пристібати пасок безпеки. А що у професійній діяльності? Які «паски безпеки» допоможуть не втрапляти в професійні «вибоїни»? Один такий пасок професійної безпеки ви вже маєте — фаховий журнал «Вихователь-методист дошкільного закладу». Він допоможе перестрахуватися й підготувати про запас кілька професійних козирів.
Залишайтеся з нами та відкривайте для себе нові професійні можливості!

Частиною програми форуму також були освітні лабораторії ідей. Таким чином учасники обговорили цифровізацію в дошкіллі та ділилися ефективними підходами до викладання англійської мови в садочках. Зокрема, вихователі мали можливість опанувати сучасні методи розвитку дітей, заглибитися в природу їхніх емоцій, досліджуючи питання психологічного й соціального розвитку дошкільнят. Також під час майстерок акцентували увагу на ефективному управлінні в дошкільних закладах і створенні інклюзивного освітнього середовища.

Захід завершився нетворкінгом — учасники мали змогу обговорити знання й ідеї, як знайти нових колег, які разом прагнуть змінювати дошкільну освіту на краще.

Ця подія стала платформою для створення нових можливостей, що допоможуть дошкільнятам здобувати якісну освіту навіть у такі складні часи.

Переглянути онлайн-трансляцію форуму можна за посиланнями: Частина 1 та Частина 2

Джерело: МОН

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

Формування штатного розпису є досить непростим процесом. Тож доводиться залучати і працівників дошкільного закладу, і фахівців кадрової служби, і економістів органу управління освітою. З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно нового Закону про дошкільну освіту
54050

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді