ВЕБІНАР: Команда реагування закладу освіти
Міністерство освіти і науки України запровадило спеціальну програму навчання для українських школярів, які тимчасово проживають за кордоном.
Таку інформацію зазначила заступник міністра освіти та науки України Надія Кузьмичова.
Ця спеціальна програма допомагає школярам зберігати зв'язок із Україною, при цьому враховує їх нові життєві обставини.
Раніше в українських учнів виникали труднощі через те, що уроки в іноземних та українських школах проходили в один і той же час. Саме тому в 2023 році було запроваджено спеціальний скорочений курс — «українознавчий компонент».
Опрацюєте нові підходи до оцінювання навчальних досягнень учнів. Опануєте алгоритм, інструменти та методи формувального оцінювання
Згідно з цим курсом, діти вивчають лише ключові предмети, пов'язані з Україною: українську мову, літературу, історію, правознавство, географію та захист України. Оцінки з інших предметів зараховуються виходячи з успішності у школі за кордоном.
Як зауважила Надія Кузьмичова, такий підхід ґрунтується на довірі до закордонних освітніх систем.
«Ми пропонуємо в чомусь йти на компроміс. Ми довіряємо оцінкам, поставленим у польських, французьких та інших школах. Не потрібно зайвий раз тестувати дітей, щоб перевірити ці результати. Адже така недовіра може призвести до того, що дитина відмовиться від навчання в українській школі», — акцентувала заступниця очільника МОН.
Відповідно до даних МОН, понад 330 тисяч українських дітей зараз мешкають в інших країнах.
За інформацією РБК-Україна