На платформі НУШ додали новий розділ для навчання

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Новий розділ для навчання англійської в дошкіллі з'явився на платформі НУШ

Навчання англійської мови в дошкільних закладах

Освітні цикли — плануємо роботу з дітьми по-новому

Новий розділ на платформі НУШ, присвячений дошкільній освіті, — зручний і корисний онлайн-простір для вчителів та вихователів, які прагнуть допомогти дошкільникам сміливо розпочати вивчення англійської мови.

Міністерство освіти і науки впроваджує реформи, які спрямовані на розвиток здібностей кожної дитини та її особисті освітні потреби. Використовуючи комбінацію 3-денних очних тренінгів та онлайн-курсів на платформі НУШ, програма має на меті впровадити давно очікувану систему вивчення іноземних мов, адаптовану до дитячого сприйняття.

«Відповідно до Закону «Про застосування англійської мови в Україні» з 1 вересня 2026 року англійської мови навчатимуть дітей п’яти-шестирічного віку в усіх закладах дошкільної освіти. Міністерство освіти і науки розробило алгоритм підготовки вихователів, які зараз працюють у дитсадках. Так, на безоплатній основі проводять курси з навчання англійської мови з нуля для тих, хто не знає англійську взагалі або ж має мінімальний рівень володіння мовою. Крім того, спільно з партнерами організовано курси з методики навчання англійської мови дітей дошкільного віку; підготовлено репозитарій матеріалів, які вихователі зможуть використовувати на заняттях з дошкільнятами, а також методичний порадник із рекомендаціями щодо організації та проведення занять. Це ще не всі ініціативи, й ми поступово рухаємося до забезпечення кожного закладу дошкільної освіти вихователями, які навчатимуть англійської мови», — зауважила заступниця міністра освіти і науки з питань ранньої дошкільної освіти та інклюзії Євгенія Смірнова.

Як навчати іноземної мови в дошкільному віці

Новий розділ також надає вихователям доступ до курсів та матеріалів, що відповідають віковим інтересам дітей і можуть бути використані під час організації навчання. Це допоможе підтримувати зацікавленість дітей і сприятиме ефективнішому засвоєнню матеріалу. Зокрема, у структурі головного меню є підрозділи з матеріалами, документами та ресурсами, що стануть у пригоді під час планування занять.

«Освіта для спільноти Kharkiv IT Cluster завжди була й залишається пріоритетним напрямом для співпраці. Протягом 9 років діяльності ми об'єднали понад 600 ІТ-компаній та більш ніж 200 освітніх установ, разом із якими  успішно реалізували понад 40 освітніх проєктів. Пишаємося, що спільно з МОН та Мінцифрою можемо посилювати профорієнтацію та цифрову освіту для дітей і вчителів, зокрема й завдяки вдосконаленню цифрових продуктів.  Дякуємо партнерам, а також ІТ-компанії WEBSPARK, яка забезпечила технічну реалізацію платформи, за довіру, спільні цінності та можливість сприяти тому, щоб молоде покоління здобувало якісну освіту цікаво», — зазначила виконавча директорка Kharkiv IT Cluster Ольга Шаповал.

Ознайомитися та зареєструватися на платформі й отримати доступ до її ресурсів можна за посиланням: https://nus-english.com.ua/en

Технічну реалізацію функціоналу й елементів платформи забезпечила ІТ-компанія WEBSPARK. У МОН висловили подяку партнерам Khakriv IT Cluster, компанії WEBSPARK за співпрацю та втілення диджитальних рішень, що рухають світ, а також за готовність реформувати освіту для українських дітей заради їхнього розвитку в Україні.

Як зазначили в освітньому відомстві, оновлення платформи НУШ реалізується в межах впровадження англійської мови в дошкіллі, відповідно до Закону України «Про застосування англійської мови в Україні», завдяки мовній програмі Future Perfect та підтримці Міністерства освіти і науки, Міністерство цифрової трансформації і Міністерство культури та стратегічних комунікацій.

За інформацією МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно нового Закону про дошкільну освіту. Допоможемо вам внести зміни в штатний розпис, обрати форму та заповнити її без помилок.
57183

Відпустка вихователя та інших педагогічних працівників ЗДО

Право на відпустки вихователям, як і будь-яким працівникам, з якими укладено трудовий договір, передбачено КЗпП та Законом України «Про відпустки». З’ясуємо, скільки триває щорічна основна відпустка вихователя та інших педагогів, що змінилося з прийняттям нового закону «Про дошкільну освіту» та на які інші види відпусток мають право педагоги ЗДО
76187

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59589

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді