МОН ухвалило особливості використання громадами коштів на укриття в закладах освіти

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Як громади використовуватимуть дотацію на укриття в школах і профтехах: МОН затвердило особливості

Використання коштів на укриття в школах

У пошуках освітніх скарбів: квест для педагогів

У Міністерстві освіти і науки України затвердили механізм використання 5 млрд грн дотації на укриття в закладах загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2024 р. № 954 кошти виділено на 77 проєктів укриттів у 8 прифронтових і прикордонних з росією областях: 24 укриття буде облаштовано в закладах ПТО, а 53 — у школах.

Ключові особливості використання коштів громадами:

  • Проєкти, які отримають фінансування, мають облаштувати протирадіаційні укриття або споруди подвійного призначення із властивостями протирадіаційного укриття. Обов'язково має бути враховано чинні державно-будівельні норми про захисні споруди цивільного захисту.
  • Дотаційні кошти не передбачені на розроблення проєктно-кошторисної документації. Якщо в громад немає ПКД на момент виділення коштів, то її потрібно розробити не пізніше 1 грудня 2024 року. Перелік типових проєктів можна знайти на сайті «Моя Фортеця» у розділі «Хочу укриття».
  • Якщо вартість укриття вища за обсяг дотації, то розпорядник, громада, має виділити фінансування з місцевих бюджетів.
  • Моніторинг використання коштів і перебіг робіт здійснює МОН через електронну систему DREAM. Громади мають звітувати в системі до 10 числа щомісяця. Звітність передбачає бюджет, структуру і графік будівництва та актуальні фотографії.
  • Укриття має бути введено в експлуатацію не пізніше за 1 вересня 2025 року.

Передбачається, що після реалізації проєктів відбудеться збільшення кількості учнів, які матимуть доступ до очної освіти, наприклад, через організацію позмінного навчання та підвезення. Також на закупівлю автобусів уряд виділив 1,2 мільярда гривень, станом на вересень 400 автобусів області вже закупили.

Як зазначили в МОН, у квітні уряд виділив субвенцію в розмірі 2,5 мільярда гривень для ремонту й будівництва укриттів у школах на прифронтових та прикордонних територіях. Зокрема, комісія МОН затвердила 59 проєктів, з яких 54 активно будують та проводять капітальний ремонт, 5 перебувають на етапі підготовки чи фіналізації тендеру.

Очікується, що коштом субвенції та дотації вдасться збудувати понад 100 укриттів, які дадуть змогу перейти до очного / змішаного навчання майже 100 тисячам учнів.

За інформацією МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47847

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
119

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159791

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31551

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59582

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді