Атестаційні листи: алгоритм роботи
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) розпочало оцінювання ефективності роботи антикорупційних уповноважених за новою Методологією.
Таким чином, уповноважений Міністерства освіти і науки України отримав 86% — найвищий показник серед оцінених міністерств.
Насамперед оцінювання проводиться відповідно до Методології з оцінки ефективності роботи уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) з питань запобігання та виявлення корупції, затвердженої наказом НАЗК від 01.08.2023 №164/23. Воно охоплює діяльність уповноважених у 2023 році та базується на аналізі наданої ними інформації за результатами роботи за рік.
Мета проведеного оцінювання:
- Надати уповноваженим зворотний зв'язок щодо їх роботи за рік;
- Виявити потенційні точки для зростання;
- Визначити кращі практики;
- Представити результати роботи уповноважених громадськості.
Результатом оцінювання є звіт, в якому розміщено інформацію про:
- Оцінку («відмінно», «добре», «задовільно», «незадовільно»);
- Кількість набраних балів у відсотках (до 100%);
- Задекларований уповноваженим стан виконання його завдань;
- Результат верифікації наданої уповноваженим інформації;
- Висновки та рекомендації щодо поліпшення роботи.
Оцінювання ефективності діяльності уповноважених належить до повноважень НАЗК відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про запобігання корупції». Наразі НАЗК провело оцінку ефективності уповноважених окремих міністерств та ініціювало оцінювання в центральних органах виконавчої влади.
Щодо високої оцінки уповноваженого МОН, то вона свідчить про ефективність антикорупційних заходів у системі освіти і науки. Це демонструє значний прогрес у забезпеченні прозорості та доброчесності в освітній галузі.
Окрім того, загальна статистика та звіти щодо оцінювання ефективності доступні на Порталі доброчесності НАЗК.
За матеріалами МОН