Уповноважений МОН отримав високу оцінку в моніторингу НАЗК

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

МОН отримало високу оцінку ефективності роботи антикорупційного уповноваженого

Оцінка Міністерства освіти і науки

Атестаційний лист: як оформити

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) розпочало оцінювання ефективності роботи антикорупційних уповноважених за новою Методологією.

Таким чином, уповноважений Міністерства освіти і науки України отримав 86% — найвищий показник серед оцінених міністерств.

Насамперед оцінювання проводиться відповідно до Методології з оцінки ефективності роботи уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) з питань запобігання та виявлення корупції, затвердженої наказом НАЗК від 01.08.2023 №164/23. Воно охоплює діяльність уповноважених у 2023 році та базується на аналізі наданої ними інформації за результатами роботи за рік.

Мета проведеного оцінювання:

  • Надати уповноваженим зворотний зв'язок щодо їх роботи за рік;
  • Виявити потенційні точки для зростання;
  • Визначити кращі практики;
  • Представити результати роботи уповноважених громадськості.

Результатом оцінювання є звіт, в якому розміщено інформацію про:

  • Оцінку («відмінно», «добре», «задовільно», «незадовільно»);
  • Кількість набраних балів у відсотках (до 100%);
  • Задекларований уповноваженим стан виконання його завдань;
  • Результат верифікації наданої уповноваженим інформації;
  • Висновки та рекомендації щодо поліпшення роботи.

Оцінювання ефективності діяльності уповноважених належить до повноважень НАЗК відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про запобігання корупції». Наразі НАЗК провело оцінку ефективності уповноважених окремих міністерств та ініціювало оцінювання в центральних органах виконавчої влади.

Щодо високої оцінки уповноваженого МОН, то вона свідчить про ефективність антикорупційних заходів у системі освіти і науки. Це демонструє значний прогрес у забезпеченні прозорості та доброчесності в освітній галузі.

Окрім того, загальна статистика та звіти щодо оцінювання ефективності доступні на Порталі доброчесності НАЗК.

За матеріалами МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47908

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
120

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159912

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31570

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59610

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді