У Міністерстві освіти і науки розповіли, яких фахівців потребує держава

Як підготуватися до уроку за допомогою нейромереж
В Україні триває вступна кампанія у заклади вищої та професійної освіти. У Міністерстві освіти і науки України при цьому розповіли, яких фахівців потребує зараз країна.
Як зауважив заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький, у пріоритеті для країни — професійно-технічна освіта. А також державі потрібні люди, які працюють руками.
Йдеться про слюсарів, електромонтерів, зварювальників тощо. Заступник очільника МОН уточнив, що державі потрібні фахівці, які почнуть відновлювати її вже зараз і робитимуть це впродовж наступних років.
«Профтехосвіта — у пріоритеті. Абітурієнти обирають: або вступати у вищу освіту, або у професійно-технічну чи фахову передвищу. Очевидним є те, що велика потреба в держави зараз — у людях, які працюють руками. Це і слюсарі, і електромонтери, і люди, які працюють на транспорті, і зварювальники тощо», — акцентував посадовець.
За словами представника відомства, потрібно забезпечити перемогу вже зараз. Тож у пріоритеті — робітничі професії.
Михайло Винницький також зазначив, що нерідко ті, хто має вищу освіту, перекваліфіковуються та здобувають робітничий фах. За словами заступника Лісового, це цілком нормально, це загальносвітова тенденція.
За інформацією 24tv
Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ