До 1 липня триває реєстрація на другу хвилю навчання тренерів, які готуватимуть вчителів «Захисту України»

Протокол засідань команди психолого‑педагогічного супроводу
У Міністерстві освіти і науки повідомили, що навчання тренерів триватиме в Києві з 8 до 12 липня. Зокрема, організатори оплачують проживання та харчування.
До першої хвилі навчання долучилися понад 80 тренерів, які готуватимуть вчителів для викладання оновленого курсу «Захист України» у 10–11 класах.
Тренером/-кою можуть стати:
- вчителі предмета «Захист України» або суміжних дисциплін;
- інструктори центрів цивільного захисту;
- демобілізовані захисники та захисниці України.
Для того щоб стати учасником навчання, необхідно заповнити анкету реєстрації за посиланням.
Програма підготовки тренерів охоплює інтерактивні методи викладання, основи національної безпеки, військове управління, протидію інформаційним загрозам.
Окрім того, після навчання та професійного вишколу тренери отримають сертифікати та зможуть навчати вчителів «Захисту України» у своїх громадах чи областях коштом спеціальної субвенції з державного бюджету. У такий спосіб здобуті знання передаватимуть каскадним методом до більшої кількості педагогів у кожному куточку України.
За інформацією МОН
Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ