За підтримки Литви й Тайваню на Київщині відкрили сховище в дитсадку

У садочку на Київщині побудували укриття за підтримки Литви й Тайваню

Укриття в дитсадку на Київщині

Як сформувати безпечне і здорове освітнє середовище

Відбулося відкриття сучасного антирадіаційного бомбосховища в дитсадку на Київщині. Проєкт вартістю 500 000 євро був профінансований Литвою та Тайванем і забезпечив обладнане сховище місткістю 90 осіб для дітей та персоналу садка.

«Працюючий садочок — це не лише фактор розвитку дітей, їхніх м’яких навичок, що насправді дуже важливо. Але це також фактор розвитку економіки, бо працюючий садочок, з сучасним укриттям, дає можливість батькам працювати. Тож дякую партнерам за цю інвестицію — і в людський капітал, і в українську економіку», — зауважив міністр освіти і науки Оксен Лісовий.

Насамперед проєкт планувався як перетворення наявного підвалу на повністю обладнане, безпечне і комфортне сховище з антирадіаційним захистом відповідно до всіх сучасних стандартів безпеки. Нині у приміщенні облаштовані ванні кімнати для дітей і дорослих, спортивний куточок, медичний кабінет і кухню. Бомбосховище оснащене дитячими меблями та освітньо-розважальним обладнанням.

«Відбудова зараз, не чекаючи остаточної перемоги України, зміцнює стійкість країни. Вкрай важливо, щоб мирні жителі якнайшвидше повернулися до нормального життя та почувалися в безпеці. Литва залишається непохитною у підтримці зусиль України з відновлення та обіцяє продовжувати цю підтримку стільки, скільки буде потрібно. Я закликаю інші країни приєднатися до нас, щоб взяти більш активну участь у проєктах реконструкції України», — повідомила спікерка Сейму Литви Вікторія Чміліте-Нільсен.

До фінансування проєкту також долучилося Представництво Тайваню в Литві. 

«Однією з причин, чому ми зосереджуємось на відновленні освітніх закладів, є віра в те, що діти — це майбутнє країни. Їхні права на освіту повинні бути забезпечені за будь-яку ціну. Ми дякуємо уряду Литви за тісну співпрацю з Тайванем та висловлюємо вдячність CPVA за реалізацію цього проєкту, попри всі труднощі», — зазначив Констанс Ван з Представництва. 

Окрім того, цей дитячий садок обслуговує дітей не тільки з одного населеного пункту, а й навколишніх селищ. Як зауважила директорка дошкільного закладу освіти Ольга Таращенко, нове сховище захистить дітей та забезпечить комфортні умови для перебування під час повітряних тривог. Вона також висловила сподівання, що наявність безпечного простору вплине на рішення батьків, які евакуювалися, повернутися в Україну.

Ініціатива зі створення укриття реалізована литовським Центральним агентством виконання проєктів (CPVA).

«Забезпечення безпечних освітніх середовищ для дітей є пріоритетом для литовських проєктів відновлення в Україні. Це не перший проєкт CPVA у цій галузі. Раніше CPVA вже відремонтувала сховище у дитячому садку "Рута" та побудували перше окреме бомбосховище для відновленої школи в Бородянці. Зараз CPVA реалізує спільний проєкт ЄС та Литви з будівництва нових бомбосховищ у зонах підвищеного ризику», — акцентувала представниця CPVA в Україні Анна Молибога. 

Джерело: МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Плануйте справи, щоб встигати

Універсального рецепту, як побудувати день, щоб і робочі, і особисті справи встигнути виконати, немає. Але ж у вас точно є знайомі керівники, які якось із ними справляються. Прочитайте цю статтю і дізналися чотири секрети, як встигати виконувати робочі та особисті завдання і залишатися в ресурсному стані.
2594

Як скласти освітню програму: від теорії до практики

Освітня програма — обов’язковий документ ЗДО. Педагогічні колективи мають право обирати для використання в роботі чинні освітні програми, перелік та особливості реалізації яких обговорює та схвалює педагогічна рада закладу дошкільної освіти.
23924

Як організувати фізкультурно-оздоровчу роботу в закладі дошкільної освіти

Фізкультурно-оздоровчу роботу в дошкільних закладах проводять, аби забезпечити рухову активність дітей та сприяти їхньому повноцінному фізичному розвитку. Розглянемо основні завдання
31144

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді