У МОН роз’яснили щодо особливостей викладання оновленого предмету «Захист України»

Де створюватимуть освітні центри й скільки дітей буде в групах: у МОН розповіли про особливості викладання «Захисту України» з 1 вересня

Особливості оновлення предмету «Захист України»

Як навчити дітей дбати про свою безпеку

Оновлена програма «Захисту України» розрахована на викладання офлайн. Для закладів освіти, які працюють онлайн, з часом підготують адаптовану версію програми. Тому спеціалізовані освітні центри створюватимуть лише в тих областях / громадах, де школярі навчаються очно або в змішаному форматі.

Таку інформацію зазначив заступник міністра освіти і науки Андрій Сташків під час офіційного відкриття Програми підготовки тренерів, які проводитимуть підвищення кваліфікації вчителів «Захисту України».

Як він зауважив, під час розподілу субвенції між областями, яку спрямують на навчання тренерів і педагогів, а також створення осередків для вивчення «Захисту України», МОН враховувало особливості кожного окремого регіону.

Наприклад, Херсонська область не отримала фінансування, бо там заклади освіти працюють виключно дистанційно, а Харківщина отримала «обмежену суму», оскільки там лише частина закладів освіти працюють (почнуть працювати з 1 вересня) у змішаному форматі. Субвенцію, виділену для Харківщини, спрямують на навчання педагогів, які викладатимуть дисципліну за оновленою програмою офлайн, а також на необхідне обладнання.

«Щодо тих учителів, які не пройдуть навчання, зараз ще триває обговорення. Але найімовірніше вони зможуть використовувати окремі модулі з нової програми, які не стосуються здобуття практичних навичок (домедичної допомоги, управління дронами тощо). Адже викладання цих розділів можливе лише в осередках», — акцентував заступник очільника МОН.

Окрім того він акцентував, що навчання педагогів, які викладатимуть дисципліну онлайн, відбуватиметься в межах підвищення кваліфікації, до якого залучатимуть тренерів.

Зокрема, Андрій Сташків наголосив, що зараз під час вивчення «Захисту України» відбувається поділ учнів і учениць на групи за статтю:

  • хлопців навчають за однією програмою;
  • дівчат — за іншою.

Проте з нового навчального року програма буде спільною для всіх. Але можливість поділу учнів на групи залишиться, зокрема, під час практичних занять (для цього МОН підготує відповідний наказ). У кожній групі має бути приблизно по 15 школярів і школярок.

Джерело: НУШ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як завучу організувати соціальний простір початківця

Наставництво — це форма роботи, за якої досвідченого працівника «прикріплюють» до початківця для того, щоб останній мав змогу працювати в тандемі, професійно зростати, розвиватися. Як налагодити взаємодію — у статті
1597

Плануйте справи, щоб встигати

Універсального рецепту, як побудувати день, щоб і робочі, і особисті справи встигнути виконати, немає. Але ж у вас точно є знайомі керівники, які якось із ними справляються. Прочитайте цю статтю і дізналися чотири секрети, як встигати виконувати робочі та особисті завдання і залишатися в ресурсному стані.
2594

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді