У Держслужбі освіти підтримують проведення сертифікації директорів шкіл

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Для директорів закладів освіти можуть запровадити обов’язкову сертифікацію

Проведення сертифікації директорів шкіл

План роботи на літній період

В Україні планують запровадити сертифікацію для директорів шкіл. Зокрема, її проходитимуть кандидати, що вперше претендують на посади керівників закладів освіти, а також директори, у яких закінчився відповідний контракт. 

Відповідні зміни до закону «Про повну загальну середню освіту» пропонує внести Державна служба якості освіти.

Представники Держслужби пропонують оцінювати фахові знання та вміння директорів і кандидатів на цю посаду шляхом тестування й розв’язування практичних завдань.

«Це передбачатиме доступ до посади усіх охочих з-поміж тих, хто пройде сертифікацію», — зауважив очільник ДСЯО Руслан Гурак.

Зокрема, як зазначили в установі, запровадження сертифікації сприятиме реалізації завдань уряду щодо створення нової прогресивної системи:

  • підготовки й розвитку освітніх управлінців;
  • їх обрання на посаду;
  • підтримки розвитку на посаді керівника школи,
  • а також підвищенню престижності посади.

Ініціативу розбудови системи сертифікації керівників ЗДО було схвалено рішенням Колегії ДСЯО ще в 2021 році. Торік Інститут освітньої аналітики провів ІІ етап моніторингового дослідження про впровадження реформи НУШ у 143 пілотних закладах освіти. Під час опитування значна частка директорів вказала, що потребує розвитку чи вдосконалення компетентностей із:

  • забезпечення якості освіти й функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти — 45%;
  • стратегічного управління — 33%;
  • нормативно-правової обізнаності — 31%.

Наразі в Україні проводиться сертифікація для вчителів:

  • початкових класів;
  • української мови та літератури;
  • математики;
  • історії та громадянської освіти з 2024 року. 

За матеріалами ДСЯО

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47919

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
120

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159915

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31570

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59611

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді