Як правильно заповнювати класний журнал

Затверджено Інструкцію щодо заповнення Класного журналу в 1–4-х класах загальноосвітніх навчальних закладів.

МОН України оприлюднило наказ від 08.04.2015 № 412, яким затверджено Інструкцію щодо заповнення Класного журналу в 1–4-х класах загальноосвітніх навчальних закладів (далі — Інструкція).

Відповідно до Інструкції, усі записи в журналі потрібно вести державною мовою.

Усі записи в журналі, необхідні на початок навчального року, здійснюються класним керівником упродовж 5 робочих днів після одержання журналу.

Оцінювання навчальних досягнень учнів здійснюється за 12­бальною шкалою і фіксується у журналі у 2-4-му класах із таких навчальних предметів інваріантної складової: «Українська мова», мова і читання національної меншини (де зазначається відповідна мова), «Літературне читання», «Іноземна мова», «Математика», «Природознавство», «Я у світі», «Трудове навчання».

Оцінювання навчальних досягнень учнів здійснюється вербально:

  • у 1-му класі — з усіх навчальних предметів;
  • у 2-му класі — протягом І семестру за рішенням педагогічної ради;
  • у 2­4-му класах — із предметів інваріантної складової: «Інформатика», «Музичне мистецтво», «Образотворче мистецтво», інтегрованого курсу «Мистецтво», «Основи здоров’я», «Фізична культура»;
  • у 1­4-му класах — з усіх предметів варіативної складової.

Наприкінці семестрів та навчального року з навчальних предметів, з яких оцінювання навчальних досягнень учнів здійснюється вербально, у журналі у графах «І семестр», «ІІ семестр», «Рік» записується «Зар.» (зараховано). Окремі види перевірок у разі вербального оцінювання (за ведення зошита, діалог, диктант тощо) у журналі словом «Зар.» не фіксують.

У випадках, коли учні звільнені за станом здоров’я від занять із фізичної культури, наприкінці семестрів та навчального року робиться запис «Зв.» (звільнений (а)).

У разі неатестації учня (учениці) через пропуски половини або більшості уроків із навчальних предметів, які оцінюються вербально, робиться запис «Не зар.» (не зараховано). З навчального предмета (предметів), з якого учень (учениця) не атестований, готується завдання на літні канікули за індивідуальною програмою, виконання якої перевіряється перед початком нового навчального року. За результатами перевірки, орієнтовно до 5 вересня включно, у журналі робиться повторний запис про рішення педагогічної ради. 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді