В Україні будуватимуть одне укриття на декілька закладів освіти

Відходимо від лінійного рівняння, де кількість закладів = кількості необхідних укриттів — Євген Кудрявець

Фінансування на будівництва та ремонт укриттів

Як сформувати безпечне і здорове освітнє середовище

Для того, щоб більшість школярів перебували на очному навчанні, зокрема на прифронтових та прикордонних територіях, Міністерство освіти і науки розглядає варіант будівництва одного укриття на декілька шкіл громади. 

Таку інформацію зазначив перший заступник міністра освіти й науки Євген Кудрявець, під час форуму «Безпечна освіта: презентація нового функціоналу екосистеми DREAM для фінансових програм».

Як він зауважив, реальна потреба в укриттях для шкіл, що розташовані у восьми прифронтових та прикордонних регіонах, складає 17,5 мільярдів гривень, а субвенція, виділена урядом на укриття, становить 2,5 мільярди гривень.

«Зараз немає можливості забезпечити будівництво одразу всіх укриттів, потрібних у прифронтових та прикордонних регіонах. Тому має бути певна пріоритетність. Ми визначаємо можливі ризики, аналізуємо, у яких регіонах і в яких громадах є більша потреба в укриттях, яка в них кількість дітей дошкільного чи шкільного віку, у який спосіб буде здійснюватися освітній процес через релокацію закладів або підвезення учнів.

З огляду на це, відходимо від лінійного рівняння, у якому кількість закладів дорівнює кількості необхідних укриттів. Відповідно, у громадах формуються кластери, де відкриття одного укриття [на кілька закладів] дає змогу рухатися далі та ухвалювати правильні рішення», — наголосив заступник очільника МОН.

Відомо, що цього року субвенція на укриття спрямована на прифронтові території, де доступ до очної освіти практично неможливий через загрозу постійних обстрілів. Наразі через екосистему DREAM відібрали 50 зі 108 проєктів укриттів, які збудують коштом субвенції.

Джерело: НУШ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
142243

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
86418

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
46958

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді