Фізичне та емоційне напруження: як допомогти дітям
CRDF Global в Україні за підтримки Державного департаменту США та сприяння Національного координаційного центру кібербезпеки при РНБО України у співпраці з Міністерством освіти і науки України, Всеукраїнською школою онлайн та ГС «Освіторія» 21 травня провела всеукраїнський онлайн-урок із кібергігієни для учнів 8–11 класів.
Мета цього уроку — підвищити обізнаність підлітків про важливість та основи кібербезпеки.
Тема кібербезпеки є дуже актуальною для дітей, а також потребує постійної уваги та вдосконалення навичок. Адже інтернет надає необмежений доступ до різноманітного контенту, зокрема того, що може бути небезпечним і шкідливим. Саме тому знання базових правил підвищує рівень особистої безпеки в мережі, допомагає уникнути впливу кібершахраїв та запобігає виникненню кіберзагроз.
Чи почувалися ви коли-небудь невпевнено під час заняття абосвята? Чилегко наважувалися на експерименти, знаючи, що не всім вони будуть до вподоби? Якщо відповідь— так, гортайте дайджест. Порадидопоможуть вам подолати внутрішні професійні страхи.
За словами експерта, фахівця з кібербезпеки та автора уроку Єгора Аушева, учням 8–11 класів для того, щоб уберегтися від кібершахраїв, потрібно знати базові правила кібергігієни:
- надійний пароль має містити не лише малі літери, але й великі чи спеціальні символи;
- для конфіденційних операцій потрібно обирати перевірену точку доступу чи мобільний інтернет, а не публічну мережу Wi-Fi;
- якщо ви отримали підозріле покликання, ніколи не переходьте за ним. Найкраще ігнорувати його, адже зловмисники навчилися майстерно підробляти сторінки.
Переглянути урок можна на ютуб-каналі Всесвітньої школи онлайн за посиланням.
Окрім того, для учнів доступні додаткові корисні матеріали для засвоєння теми: гайд про захист персональних даних та добірка освітніх відео про основні правила кібергігієни.
За інформацією МОН