Комісія МОН обрала проєкти для фінансування облаштування укриттів у закладах освіти

МОН дібрало проєкти на ремонт і будівництво укриттів у закладах загальної середньої освіти

Держфінансування ремонту та будівництв укриттів

Як сформувати безпечне і здорове освітнє середовище

Комісія Міністерства освіти і науки України розглянула проєкти на отримання державного фінансування для капітального ремонту або будівництва укриттів у закладах загальної середньої освіти.

У період з 18 по 26 квітня на платформу DREAM надійшло 108 проєктів на фінансування коштом субвенції. Обласні військові адміністрації погодили 64 проєкти з огляду на стратегічне бачення розвитку регіону й розуміння безпекової ситуації.

Зі свого боку комісія МОН, відповідно до критеріїв Постанови КМУ та рекомендацій ОВА, відібрала проєкти, які отримають фінансування укриттів у закладах загальної середньої освіти. Це 50 проєктів на ремонт і будівництво укриттів в основному у 8 прифронтових і прикордонних областях. Загальна вартість цих проєктів — 2,19 млрд гривень.

Серед затверджених проєктів:

 • Харківська область — будівництво 5 протирадіаційних укриттів і сховищ та капітальний ремонт 1 протирадіаційного укриття;
 • Дніпропетровська область — будівництво 6 протирадіаційних укриттів та сховищ і капітальний ремонт 2 споруд подвійного призначення;
 • Запорізька область — будівництво 5 протирадіаційних укриттів;
 • Чернігівська область — будівництво 5 та ремонт 2 протирадіаційних укриттів;
 • Миколаївська область — будівництво 3 укриттів та ремонт 4 захисних споруд і протирадіаційних укриттів;
 • Херсонська область — будівництво 3 захисних споруд і капітальний ремонт 1 підвального приміщення;
 • Одеська область — будівництво 3 споруд подвійного призначення та ремонт 1 споруди;
 • Сумська область — будівництво 4 і ремонт 1 протирадіаційного укриття.

Ще 4 проєкти в Черкаській, Миколаївській, Хмельницькій та Чернігівській областях отримають кошти на завершення будівництв укриттів, розпочатих у 2023 році.

Окрім того, кошторис проєктів окремих регіонів менший, ніж сума, виділена урядом, тому незабаром у МОН з’явиться інформація щодо збору заявок проєктів у межах донабору на субвенцію.

У 2024 році субвенцію на укриття розподілено між закладами загальної середньої освіти, які працюють за дистанційною та/або змішаною формою навчання. Такі регіони потребують першочергового фінансування. Тому визначено 8 пріоритетних областей і граничні обсяги державного фінансування:

 • Харківська область — 500 млн грн;
 • Дніпропетровська область — 500 млн грн;
 • Запорізька область — 500 млн грн;
 • Миколаївська область — 200 млн грн;
 • Херсонська область — 200 млн грн;
 • Одеська область — 150 млн грн;
 • Сумська область — 150 млн грн;
 • Чернігівська область — 150 млн грн.

Громади, які не отримали кошти на облаштування безпечних освітніх просторів, зможуть залучити кошти з інших джерел, наприклад, від міжнародних партнерів або донорів. Якщо громади хочуть отримати додаткове фінансування, вони можуть податися на платформу DREAM.

Зокрема, на порталі «Моя Фортеця» розміщено матеріали щодо розроблення проєктно-кошторисної документації, облаштування та фінансування укриттів. Окремо можна переглянути вже розроблені проєкти повторного використання та адаптувати під потреби закладу освіти.

Джерело: МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
142294

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
86428

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
46965

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді