У дитсадках впровадять програму з фінансової грамотності

Документ має стати основою для формування державної політики у сфері підвищення рівня фінансової грамотності серед молоді

У дитсадках впровадять програму з фінансової грамотності

Автономізація фінансів ЗДО: розв’язуємо робочі ситуації

Міністерство освіти і науки України, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб та Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку спільно розробили Рамку фінансових компетентностей для дітей та молоді (від 5 до 18 років). Цей документ має стати концептуальною основою для формування державної політики у сфері підвищення рівня фінансової грамотності молодого покоління.

Фінансову освіту варто починати ще з дошкільного віку, вважають у МОН. Що раніше дитина почне опановувати фінансові знання та навички, то простіше їй буде у майбутньому ухвалювати зважені та ефективні фінансові рішення, а також бути фінансово успішною. З найменшого віку діти дізнаватимуться, що таке гроші, у чому їхня цінність, як планувати витрати та заощаджувати кошти.

Також у Рамці фінансових компетентностей увагу зосереджено на питаннях фінансової безпеки. Діти дошкільного віку мають розуміти ризики втрати грошей чи цінних речей, а також усвідомлювати небезпеку, пов'язану із шахраями та незнайомцями, що цікавляться фінансовими питаннями.

На основі цього документа МОН спільно з Національним банком розроблять спеціальну програму з фінансової грамотності для дошкільнят та впровадять у дитячих садочках.

Джерело: МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Ігри з дітьми на відпочинку

Нові ігри з конструктором, доміно, кубиками, у які цікаво грати дітям і дорослим. Консультація для батьків дошкільників
6421

Звіт вихователя дитсадка

Проблема звітності так чи інакше постає перед кожним педагогом закладу дошкільної освіти. Ми спробуємо допомогти розібратись, на що треба звернути увагу, які елементи звітності є обов’язковими, як зробити процес написання звіту універсальним.
65607

Правила літніх прогулянок

Улітку дітям хочеться більше часу проводити на свіжому повітрі. Там можна вдосталь побігати, покопирсатися в піску та пограти з однолітками. Щоб у дітей залишалися лише позитивні враження від таких прогулянок, вихователям слід залишатися уважними та дотримуватися правил
6715

Шукаємо ключ до «замкнутої» дитини

Є діти, що граються, голосно сміючись, штовхаючись, поспішають до гурту, а є діти, які усамітнюються, стають мовчазними в компанії однолітків і, схоже, бояться людей. Педагоги мають вміти працювати з такими дітьми та вміти заспокоїти батьків і підказати їм шляхи вирішення ситуації.
1680

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді