У Кабміні схвалили реорганізацію наукових установ

Рішення уряду щодо реорганізації наукових установ, підпорядкованих МОН

Об'єднання наукових установ

Чи правильно оформлюєте додатки до наказів

У Кабінеті Міністрів України затвердили розпорядження, у яких йдеться про реорганізацію двох наукових установ: Інституту фізичної оптики імені О.Г. Влоха Міністерства освіти і науки України та Науково-дослідного інституту українознавства. 

Перший заклад має об'єднати наукові спроможності із Львівським національним університетом імені Івана Франка, другий — Київським національним університетом імені Тараса Шевченка.

Такі рішення були схвалені для того, щоб оптимізувати мережу наукових установ та закладів вищої освіти, поліпшити управління, посилити кадровий потенціал, дослідницьку базу, можливості додаткового залучення конкурсного і позабюджетного фінансування наукової діяльності дослідницьких інституцій. Зокрема такі зміни дадуть можливість університетам посилити дослідницьку складову в освітньому процесі.

Під час здійснення об’єднання закладів у МОН України дотримуються таких основних пріоритетів: 

  • максимального збереження і розвиток наукового потенціалу інститутів, із підтримкою подальшого створення відповідних окремих дослідницьких структурних підрозділів університетів (без права юридичної особи) в установленому законодавством порядку, 
  • збереження їхнього наявного фінансування, кадрового потенціалу, матеріально-технічної бази, 
  • розширення напрямів подальших наукових досліджень.

Окрім того, у січні 2024 року вже було ухвалено рішення про об'єднання Фізико-хімічного інституту захисту навколишнього середовища і людини МОН та НАН України (м. Одеса) та Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, об’єднавчі процеси тривають і в інших регіонах країни. 

За інформацією МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як завучу організувати соціальний простір початківця

Наставництво — це форма роботи, за якої досвідченого працівника «прикріплюють» до початківця для того, щоб останній мав змогу працювати в тандемі, професійно зростати, розвиватися. Як налагодити взаємодію — у статті
1612

Плануйте справи, щоб встигати

Універсального рецепту, як побудувати день, щоб і робочі, і особисті справи встигнути виконати, немає. Але ж у вас точно є знайомі керівники, які якось із ними справляються. Прочитайте цю статтю і дізналися чотири секрети, як встигати виконувати робочі та особисті завдання і залишатися в ресурсному стані.
2630

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді