Оновлено стандарт вищої освіти щодо безбар’єрного середовища

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Безбарʼєрність — змінено стандарти вищої освіти

Безбар’єрне середовище в закладі вищої освіти

🎲 Педнавантаження, штатний розпис і табелювання

Нині питання безбар’єрності є не лише питанням комфорту, але й ключовим елементом державної політики в Україні. Проблеми, пов'язані з фізичними, громадянськими, освітніми та економічними бар'єрами, обмежують можливості мільйонів українців. 

Саме тому уряд планує впровадити стратегію в напрямі освітньої безбар’єрності з очікуваними результатами, а також створити рівні можливості та вільний доступ до освіти протягом життя для всіх верств населення. Безбар’єрною має стати вся країна. Усі її опції — кар’єрні, навчальні, побутові розважальні.

Згідно з наказами Міністерства освіти і науки України від 29.12.2023 № 1583 та від 26.01.2024 № 96 внесено зміни до стандартів перших курсів вищої освіти, які почнуть працювати з нової вступної кампанії 2024 року. Ці зміни внесені науково-методичними комісіями та мають намір зробити вищу освіту більш доступною та безбар'єрною. 

Таким чином до освітніх програм підготовки фахівців за спеціальностями «053 Психологія» та «225 Медична психологія» додано тепер вивчення методик надання психологічної допомоги особам, які отримали психологічну травму внаслідок війни:

  • Підготовка фахівців спеціальності «225 Медична психологія» передбачатиме психологічну реабілітацію та психотерапію для пацієнтів, хто отримав психологічну травму внаслідок війни.
  • Стандарт «053 Психологія» доповнено спеціальною компетентністю в частині здатності організовувати та надавати психологічну індивідуальну та групову допомогу, зокрема й особам, які отримали психологічні травми внаслідок війни.

Окрім того, оновлено освітні програми за спеціальностями «191 Архітектура та містобудування» та «192 Будівництво та цивільна інженерія», у галузі знань «19 Архітектура та будівництво». Підготовка таких фахівців передбачатиме спеціальні (фахові компетентності), а саме створення безбар’єрного архітектурно-будівельного середовища.

За інформацією МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47913

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
120

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159914

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31570

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59611

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді