У Профспілці відповіли щодо надбавок педагогічним працівникам

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України щодо виплати надбавок за престижність праці педагогічним працівникам

Надбавки педагогічним працівникам

Як поінформувати працівника про умови трудового договору

У Профспілці працівників освіти і науки України відповіли на запити про виплати надбавок за престижність праці педагогічним працівникам та їх фінансового забезпечення. 

Насамперед надбавка за престижність праці — це надбавка, яку виплачують педагогічним працівникам відповідно до постанови КМУ «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I — II рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування» з метою підвищення престижності праці педагогічних працівників. 

Відповідна надбавка не може становити більше 30 % від посадового окладу педагогічного працівника, але й менше 5 % від ставки заробітної плати. 

Оскільки на даний час всі учні початкових класів усіх закладів загальної середньої освіти навчаються за програмами відповідно до вимог Державного стандарту початкової освіти, то керівникам шкіл, їх заступникам, посади яких віднесені до посад педагогічних працівників, вчителям початкових класів, а також вчителям української мови і літератури шкіл з навчанням мовами національних меншин надбавка має виплачуватися в розмірі не менше 20%.

Проте в умовах воєнного стану деякі положення колективного договору можуть бути зупинені або змінені за ініціативою роботодавця. Однак організацією виплат відповідних надбавок мають займатися органи місцевих рад. 

З детальнішою інформацією щодо цього питання можна ознайомитися в прикріпленому документі. 

Джерело: Знайшов

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
143173

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
86579

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
47019

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді