В освітніх установах працюють над посиленням позашкільної освіти та розвитку учнівського самоврядування

Підтримка учнівського самоврядування та розвиток лідерства в межах позашкільної освіти

Система самоврядування учнів у закладах

Демотивованість учня: ознаки та рекомендації

24 січня 2024 року відбулася партнерська зустріч працівників відділу позашкільної освіти та виховної роботи Міністерства освіти і науки України, Українського державного центру позашкільної освіти (УДЦПО) з координаторами програми «Мріємо та діємо» і представниками Молодіжної громадської організації «Інститут суспільних ініціатив». Учасники заходу зустрілися з метою покращення взаємодії МОН, УДЦПО, освітніх та громадських установ та організацій в галузі розвитку учнівського самоврядування.

Система позашкільної освіти виконує ключові координаторські функції, сприяючи співпраці з лідерами учнівського самоврядування на рівні громад, районів і областей. За два останні роки у закладах освіти та громадах сформовано органи учнівського самоврядування, а центри позашкільної освіти стали центром виховання майбутніх лідерів країни.

Фахівці УДЦПО активно підтримують органи учнівського самоврядування в закладах загальної середньої та позашкільної освіти. Зокрема, вони координують роботу Всеукраїнської ради старшокласників та Учнівської ліги України, до якої входять представники всіх самоврядних органів закладів загальної середньої та позашкільної освіти. Що є важливим аспектом для формування соціальної активності та громадянської самосвідомості молоді.

Протягом 2023/24 навчального року УДЦПО організував соціально активну платформу лідерських проєктів «Полігон» для проведення навчань, тренінгів, реалізації дитячих культурно-мистецьких, патріотичних ініціатив із залученням державних органів, громадських організацій тощо. Також вона спрямована на розвиток творчих здібностей, екологічної культури та ментального здоров'я учнів, а також привертає увагу міжнародної спільноти до безпеки та розвитку дітей.

Окрім того, з вересня 2023 року проходило навчання лідерів учнівського самоврядування в межах співпраці МОН із Корпусом миру США в Україні за програмою «EmpowerED». Під час навчання учасники вчилися основ планування та втілення проєктів, напрацювання ідей для майбутньої реалізації, зміцнили лідерський потенціал, узяли участь в онлайн-зустрічах з американськими фахівцями з питань демократичного виховання дітей.

За матеріалами МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як завучу організувати соціальний простір початківця

Наставництво — це форма роботи, за якої досвідченого працівника «прикріплюють» до початківця для того, щоб останній мав змогу працювати в тандемі, професійно зростати, розвиватися. Як налагодити взаємодію — у статті
1612

Плануйте справи, щоб встигати

Універсального рецепту, як побудувати день, щоб і робочі, і особисті справи встигнути виконати, немає. Але ж у вас точно є знайомі керівники, які якось із ними справляються. Прочитайте цю статтю і дізналися чотири секрети, як встигати виконувати робочі та особисті завдання і залишатися в ресурсному стані.
2630

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді