МОН просить керівників закладів освіти наблизити навчання до традиційного формату

Міністерство освіти і науки порекомендувало керівникам закладів фахової передвищої та вищої освіти розпочати освітній процес максимально наближено до традиційного формату.
Таку інформацію повідомили в рекомендаційному листі освітнього відомства до керівників закладів освіти.
У МОН рекомендують вишам розпочати освітній процес у новому навчальному році за очною (денною) формою здобуття освіти в традиційному або змішаному форматах.
Водночас здійснення освітнього процесу в зазначених формах має узгоджуватися з обласними військово-цивільними адміністраціями.
Закладам освіти рекомендовано забезпечити проведення в традиційному форматі форм освітнього процесу, видів навчальних занять або виконання окремих освітніх компонентів, що не можуть ефективно та якісно бути проведені в дистанційному форматі.
У разі неможливості проведення такої частини освітнього процесу в приміщеннях закладу освіти вишам радять погодити можливість використання для цього матеріальної бази інших закладів освіти, культури або спорту.
Крім того, важливо забезпечити технічну готовність споруд цивільного захисту для укриття учасників освітнього процесу.
Освітній омбудсмен пропонує декілька варіантів діяльності, до якої можете залучити педагогів, коли вони використають свою відпустку. Їх можна реалізувати на рівні закладів освіти, органів управління освітою та на місцевому рівні.
Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ