Затверджено порядок раннього втручання для виявлення порушень у дітей до 4 років

Уряд ухвалив порядок раннього втручання для виявлення порушень у дітей до 4 років

Раннє втручання для виявлення порушень у дітей

Як сформувати безпечне і здорове освітнє середовище

Як підрахували іноземні фахівці, кожен долар, спрямований на раннє втручання, заощаджує до 17 доларів у майбутньому на лікування та спеціальні програми. В українській системі охорони здоров’я механізм раннього втручання запрацює у межах відповідних договорів медзакладів з Національною службою здоров’я України за Програмою медичних гарантій.

Таку інформацію зазначили в Міністерстві охорони здоров’я. 

«Саме система раннього втручання запобігає інвалідизації дітей, у яких виявлені порушення від народження, та необхідності їх утримання в спеціалізованих закладах. І мова не лише про дітей, а і про їх батьків. Це система, яка поліпшує якість життя всієї сім’ї, навіть якщо не завжди можна зробити дитину здоровою», — акцентував очільник МОЗ Віктор Ляшко.

Раннє втручання надає змогу провести якомога більш раннє обстеження дитини спеціалістами різного профілю — лікарем, реабілітологом, дитячим психологом, педагогом-дефектологом, логопедом тощо, що зі свого боку є відповідною роботою для ранньої реабілітації дитини та підтримки сім’ї.

Нині в медзакладах уже можна зробити дослідження виявлення захворювань на ранньому етапі. Наприклад, неонатальний скринінг — дослідження, яке охоплює 21 рідкісне генетичне захворювання та проводиться в перші 48-72 години життя дитини.

Варто зазначити, що скринінг, подальше обстеження й лікування дитини у випадку виявлення ризиків є повністю безоплатними. Аби отримати таку послугу, батьки немовляти мають надати письмову згоду на проведення дослідження.

За інформацією МОЗ

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

БКДО: Державний стандарт дошкільної освіти

Державний стандарт дошкільної освіти — це Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція), затверджений 12 січня 2021 року наказом МОН №33. Він визначає вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів освіти дитини дошкільного віку (6 (7) років), а також умови, за яких вони можуть бути досягнуті відповідно до міжнародних стандартів якості освіти.
90993

Інституційні аудити: чи будуть у 2024/2025 н. р.

У лютому 2024 року МОН дало старт позаплановим інституційним аудитам і перевіркам закладів освіти. Що вже відбулося і що чекає заклади освіти в 2024 році — читайте у статті
724

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді