Затверджено порядок раннього втручання для виявлення порушень у дітей до 4 років

Уряд ухвалив порядок раннього втручання для виявлення порушень у дітей до 4 років

Раннє втручання для виявлення порушень у дітей

Як сформувати безпечне і здорове освітнє середовище

Як підрахували іноземні фахівці, кожен долар, спрямований на раннє втручання, заощаджує до 17 доларів у майбутньому на лікування та спеціальні програми. В українській системі охорони здоров’я механізм раннього втручання запрацює у межах відповідних договорів медзакладів з Національною службою здоров’я України за Програмою медичних гарантій.

Таку інформацію зазначили в Міністерстві охорони здоров’я. 

«Саме система раннього втручання запобігає інвалідизації дітей, у яких виявлені порушення від народження, та необхідності їх утримання в спеціалізованих закладах. І мова не лише про дітей, а і про їх батьків. Це система, яка поліпшує якість життя всієї сім’ї, навіть якщо не завжди можна зробити дитину здоровою», — акцентував очільник МОЗ Віктор Ляшко.

Раннє втручання надає змогу провести якомога більш раннє обстеження дитини спеціалістами різного профілю — лікарем, реабілітологом, дитячим психологом, педагогом-дефектологом, логопедом тощо, що зі свого боку є відповідною роботою для ранньої реабілітації дитини та підтримки сім’ї.

Нині в медзакладах уже можна зробити дослідження виявлення захворювань на ранньому етапі. Наприклад, неонатальний скринінг — дослідження, яке охоплює 21 рідкісне генетичне захворювання та проводиться в перші 48-72 години життя дитини.

Варто зазначити, що скринінг, подальше обстеження й лікування дитини у випадку виявлення ризиків є повністю безоплатними. Аби отримати таку послугу, батьки немовляти мають надати письмову згоду на проведення дослідження.

За інформацією МОЗ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Плануйте справи, щоб встигати

Універсального рецепту, як побудувати день, щоб і робочі, і особисті справи встигнути виконати, немає. Але ж у вас точно є знайомі керівники, які якось із ними справляються. Прочитайте цю статтю і дізналися чотири секрети, як встигати виконувати робочі та особисті завдання і залишатися в ресурсному стані.
2597

Як скласти освітню програму: від теорії до практики

Освітня програма — обов’язковий документ ЗДО. Педагогічні колективи мають право обирати для використання в роботі чинні освітні програми, перелік та особливості реалізації яких обговорює та схвалює педагогічна рада закладу дошкільної освіти.
23932

Як організувати фізкультурно-оздоровчу роботу в закладі дошкільної освіти

Фізкультурно-оздоровчу роботу в дошкільних закладах проводять, аби забезпечити рухову активність дітей та сприяти їхньому повноцінному фізичному розвитку. Розглянемо основні завдання
31147

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді