Затверджено порядок раннього втручання для виявлення порушень у дітей до 4 років

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Уряд ухвалив порядок раннього втручання для виявлення порушень у дітей до 4 років

Раннє втручання для виявлення порушень у дітей

🎲 Педнавантаження, штатний розпис і табелювання

Як підрахували іноземні фахівці, кожен долар, спрямований на раннє втручання, заощаджує до 17 доларів у майбутньому на лікування та спеціальні програми. В українській системі охорони здоров’я механізм раннього втручання запрацює у межах відповідних договорів медзакладів з Національною службою здоров’я України за Програмою медичних гарантій.

Таку інформацію зазначили в Міністерстві охорони здоров’я. 

«Саме система раннього втручання запобігає інвалідизації дітей, у яких виявлені порушення від народження, та необхідності їх утримання в спеціалізованих закладах. І мова не лише про дітей, а і про їх батьків. Це система, яка поліпшує якість життя всієї сім’ї, навіть якщо не завжди можна зробити дитину здоровою», — акцентував очільник МОЗ Віктор Ляшко.

Раннє втручання надає змогу провести якомога більш раннє обстеження дитини спеціалістами різного профілю — лікарем, реабілітологом, дитячим психологом, педагогом-дефектологом, логопедом тощо, що зі свого боку є відповідною роботою для ранньої реабілітації дитини та підтримки сім’ї.

Нині в медзакладах уже можна зробити дослідження виявлення захворювань на ранньому етапі. Наприклад, неонатальний скринінг — дослідження, яке охоплює 21 рідкісне генетичне захворювання та проводиться в перші 48-72 години життя дитини.

Варто зазначити, що скринінг, подальше обстеження й лікування дитини у випадку виявлення ризиків є повністю безоплатними. Аби отримати таку послугу, батьки немовляти мають надати письмову згоду на проведення дослідження.

За інформацією МОЗ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно нового Закону про дошкільну освіту. Допоможемо вам внести зміни в штатний розпис, обрати форму та заповнити її без помилок.
57127

Відпустка вихователя та інших педагогічних працівників ЗДО

Право на відпустки вихователям, як і будь-яким працівникам, з якими укладено трудовий договір, передбачено КЗпП та Законом України «Про відпустки». З’ясуємо, скільки триває щорічна основна відпустка вихователя та інших педагогів, що змінилося з прийняттям нового закону «Про дошкільну освіту» та на які інші види відпусток мають право педагоги ЗДО
75967

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59537

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді