МОН винесло на обговорення Порядок утворення спецкласів

Спецкласи матимуть корекційну спрямованість та забезпечуватиме засвоєння освітньої програми

МОН винесло на обговорення Порядок утворення спецкласів

Ігри-знайомства для дітей

МОН пропонує для громадського обговорення «Порядок утворення та умов функціонування спеціальних класів у закладах загальної середньої освіти».

Порядок має унормувати новий підхід до формування спеціальних класів для забезпечення права на освіту осіб з особливими освітніми потребами поряд з домом та права обрання батьками закладів освіти та форм навчання.

Так, проєктом передбачено спеціальний клас, що має бути утворений керівником закладу освіти за умови наявності не менше п'яти письмових заяв про зарахування до закладу освіти для класів з граничною наповнюваністю більше 10 учнів або більше 50% від граничної наповнюваності інших класів.

Гранична наповнюваність спецкласів залежно від категорії особливих освітніх потреб чи труднощів та рівня підтримки, який рекомендований таким дітям, складатиме від 8 до 15 осіб.

До одного класу зможуть зараховуватися учні різного віку за умови, якщо їх різниця у віці становить не більше двох років.

Освітній процес у носитиме корекційну спрямованість та забезпечуватиме опанування державних стандартів повної загальної середньої освіти й засвоєння освітньої програми, розвиток здібностей та подальшу соціалізацію учнів.

Зауваження та пропозиції – до 29 травня 2022 року на електронну адресу: [email protected], [email protected].

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Аптечки у школі: як правильно укомплектувати та зберігати

Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
42130

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді