Так, МОН просить педагогів та батьків провести просвітницьку роботу з дітьми щодо зв’язків з окупантами.
У Міністерстві наводять приклади встановлення контактів із неповнолітніми з м. Харкова та Луганської області.
«Служба безпеки України наводить приклади встановлення контактів із неповнолітніми з м. Харкова, Луганської області тощо. Зазначимо, що підлітки не встигли передати інформацію ворогу через втручання СБУ. Розглядається питання про притягнення їх до кримінальної відповідальності», - зазначено у листі МОН.
Якщо зібрати усі дихальні техніки, які дають змогу зменшити тривогу й зупинити панічну атаку. Візьміть їх на озброєння.
Встановлення зв'язків окупантів із учнями відбувалось через соціальні мережі та месенджери, у яких діти отримували пропозиції передачі коштів за інформацію про позиції Збройних сил України.
«Інформуємо, що в нашій країні покарання за подібні злочини застосовуються до осіб від 16 років, у окремих випадках відповідальність передбачена з 14 років», – наголисили у МОН.
Для попередження виникнення подібних ситуацій у майбутньому у міністерстві попросили використати доступні форми комунікацій і провести просвітницьку роботу з учнями закладів загальної середньої і професійної освіти щодо кримінальної відповідальності за подібні злочини та акцентувати увагу батьків на їх відповідальності за дії дітей.