В Україні розпочалася кампанія «Дитина не сама», покликана допомогти дітям, які залишилися без піклування дорослих.
Таку інформацію повідомили в Офісі Президента.
Метою загальнонаціональної інформаційної кампанії «Дитина не сама: інструкція з турботи» є привернення уваги суспільства до порушення прав дітей під час війни та надання вичерпної інформації, як розв’язувати ці проблеми.
Йдеться про права дітей, які через війну залишилися без піклування батьків та потребують турботи й тимчасового дому.
Кампанія доноситиме інформацію про те, як правильно підтримувати й захищати права дітей, котрі залишилися без батьківського піклування, а також надасть інструкції з тимчасового влаштування дітей у сім’ї.
За словами міністра соціальної політики України Марини Лазебної, кількість дітей, які залишилися без батьківського піклування та перебувають у небезпеці, зростає.
«Насамперед це діти з регіонів, у яких відбуваються активні бойові дії, бомбардування житлових кварталів. Чат-бот @dytyna_ne_sama_bot («Дитина не сама») є інструментом для дорослих, завдяки якому можна допомогти дитині, яка загубилася, залишилася без батьківського піклування, тимчасово прихистити її у своїй сім'ї», – зауважила Марина Лазебна.
У чаті містяться інструкції для тих, хто загубив або знайшов дитину.