Національний мультипредметний тест з історії України: з чого буде складатися

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Український центр оцінювання якості освіти розповів, з чого складатиметься блок національного мультипредметного тесту з історії України.

Національний мультипредметний тест з історії України: з чого буде складатися

Як завершити 2021/2022 навчальний рік

Усього у тесті буде 20 завдань. Серед них:

  • 15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох варіантів;
  • 5 завдань на встановлення відповідності — потрібно встановити по 4 «логічні пари».

Зміст тестових завдань ЗНО з історії України присвятять матеріалу, який учні вивчали нещодавно: у 10–11-х класах, адже його легше пригадати й повторити.

Пробний онлайн-мультитест ЗНО планують провести у червні

Значна кількість тем присвячена:

  • боротьбі за відновлення української державності у XX столітті;
  • історії українських військових формувань та їх участі у воєнних подіях того ж періоду;
  • долі духовно-культурного та літературно-мистецького покоління.

Велику увагу приділять участі українців у Другій світовій війні, у визволенні країн Європи. Але особливий акцент зроблено на найважливішому здобутку українців — проголошенні і становленні держави Україна, творенні нової незалежної України.

У блоці також будуть завдання, що стосуються історії України періоду 1914 р. — початку XXI століття.

Примітка. Складено відповідно до листа МОН Щодо включення матеріалів з історії України до Національного мультипредметного тесту № 3/724-22 від 15.04.2022.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпечні заклади освіти у період війни

Мета Концепції безпеки закладів освіти – створити рівні, належні та безпечні умови здобуття освіти, організувати безпечний освітній простір в умовах війни. Концепція залишається актуальною, тож пригадайте основі її положення.
5279

Атестація вчителів у 2025 році: що? де? коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
96917

Як організувати цивільний захист у школі

Об’єктами уражень ворога часто стає цивільне населення. Убезпечити дітей у закладах освіти – найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у закладі освіти і як організувати цей процес – читаймо далі
102300

Літні канікули 2025: коли і як відпочиватимуть школярі

Освітній процес в українських закладах загальної середньої освіти завершується здебільшого влітку. Хто визначає тривалість навчального року та літніх канікул, коли літні канікули 2025 – з’ясуємо у статті
1254

Академічна недоброчесність у школі: приклади та відповідальність

У Законі про освіту є інструмент боротьби з порушенням академічної доброчесності — стаття 42. Які є види, випадки та відповідальність за порушення академічної доброчесності — читайте у матеріалі.
28108

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді