В Україні може зникнути шкільний предмет «російська мова», — мовний омбудсмен Тарас Кремінь

Омбудсмен пропонує з 1 вересня замінити у школах вивчення російської іншими навчальними предметами

В Україні може зникнути шкільний предмет «російська мова», — мовний омбудсмен Тарас Кремінь

Як підтримати підлітка у кризовій ситуації: 10 порад

Зокрема, Тарас Кремінь, Уповноважений із захисту державної мови, запропонував з 1 вересня цього року замінити російську мову в школах іншими предметами. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«З нового навчального року в тих школах, в яких досі викладається така дисципліна, як «російська мова», потрібно розглянути можливість заміни іншими предметами або шляхом збільшення частки вивчення наявних дисциплін», – написав Тарас Кремінь.

Омбудсмен поділяє застереження міністра освіти й науки Сергія Шкарлета, а також освітнього омбудсмена Сергія Горбачова, що до кінця цього навчального року вчителів російської мови, якщо вони не викладали нічого іншого, можливо відправити на простій. А вже з 1 вересня предмет російська мова замінити іншими, збільшивши частку вивчення таких дисциплін: Історія України, Українська мова, Українська література, Математика та Англійська мова.

Також він приділив увагу вивченню зарубіжної літератури.

«Все це, звісно, в компетенції Міністерства освіти і науки, яке формує державну політику у своїй сфері. Але і вчителі, і батьки можуть виступати з подібними ініціативами. В нинішній трагічній реальності вилучення з ужитку всіх російських наративів – важлива справа. Саме зараз необхідно створити найкращі можливості для нашого майбутнього ренесансу. Ми – велика європейська нація, яка демонструє всьому світові, як треба боротись та перемагати», – наголосив Кремінь.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як завучу організувати соціальний простір початківця

Наставництво — це форма роботи, за якої досвідченого працівника «прикріплюють» до початківця для того, щоб останній мав змогу працювати в тандемі, професійно зростати, розвиватися. Як налагодити взаємодію — у статті
1620

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді