Як сформувати безпечне і здорове освітнє середовище
Під час Українського жіночого конгресу презентували висновки дослідження, що визнало чинники, які можуть вплинути на повернення українок із-за кордону.
Детальніше ознайомитися з матеріалом результатів дослідження можна в прикріпленому документі.
Відповідно до результатів дослідження, 50% респонденток відзначили, що хотіли б повернути дітей в українську освітню систему. Зокрема якість освіти виявилася одним з основних чинників, який впливатиме на жінок з дітьми у разі повернення до України.
Окрім того, для учасниць опитування важливою є профілізація, тобто можливість обрати профільні предмети для глибокого вивчення у школі, — про це зазначили 28% опитаних жінок.
Наразі українські заклади освіти пропонують 27 профілів навчання, але 72% учнів обирають лише 5 із них — переважно гуманітарного напряму.
Щодо орієнтованості освіти на потреби учнів, то саме над цим Міністерство освіти і науки планує активно працювати у межах реформи профільної середньої освіти.
Згідно з її концепцією, учні зможуть формувати власну освітню траєкторію: обирати те, що насправді цікаво та потрібно для навчання й кар’єри. Водночас заклади освіти зможуть сформувати якнайкращу пропозицію для учнів відповідно до своїх можливостей.
Як нагадали в МОН, нині триває громадське обговорення проєкту стандарту профільної середньої освіти. Долучитися можна ще до 30 листопада, надіславши пропозиції на електронну пошту: [email protected].
За матеріалами МОН