Освіта є однією з головних причин для повернення українок з дітьми з-за кордону

Освіта для дітей — один з основних чинників, що впливають на повернення українок із-за кордону

Повернення жінок з дітьми з-за кордону

Як сформувати безпечне і здорове освітнє середовище

Під час Українського жіночого конгресу презентували висновки дослідження, що визнало чинники, які можуть вплинути на повернення українок із-за кордону.

Детальніше ознайомитися з матеріалом результатів дослідження можна в прикріпленому документі. 

Відповідно до результатів дослідження, 50% респонденток відзначили, що хотіли б повернути дітей в українську освітню систему. Зокрема якість освіти виявилася одним з основних чинників, який впливатиме на жінок з дітьми у разі повернення до України.

Окрім того, для учасниць опитування важливою є профілізація, тобто можливість обрати профільні предмети для глибокого вивчення у школі, — про це зазначили 28% опитаних жінок. 

Наразі українські заклади освіти пропонують 27 профілів навчання, але 72% учнів обирають лише 5 із них — переважно гуманітарного напряму.

Щодо орієнтованості освіти на потреби учнів, то саме над цим Міністерство освіти і науки планує активно працювати у межах реформи профільної середньої освіти. 

Згідно з її концепцією, учні зможуть формувати власну освітню траєкторію: обирати те, що насправді цікаво та потрібно для навчання й кар’єри. Водночас заклади освіти зможуть сформувати якнайкращу пропозицію для учнів відповідно до своїх можливостей.

Як нагадали в МОН, нині триває громадське обговорення проєкту стандарту профільної середньої освіти. Долучитися можна ще до 30 листопада, надіславши пропозиції на електронну пошту: [email protected].

За матеріалами МОН

Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Прийом до перших класів у 2024 році

Які документи потрібні для зарахування дітей до перших класів? Як підтвердити право на першочергове зарахування в перший клас?
60913

Який вплив мають батьки на освітній процес

Чи можуть батьки втручатися в навчальну програму чи вимагати від учителів інших методик? Як бути вчителеві, якщо він зіткнувся з батьками, які не достатньо обізнані з особливостями навчального процесу, але хочуть активного на нього впливати?
13218

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді