ЄС передав Україні понад 370 шкільних автобусів

Громади отримали від Європейського Союзу понад 370 автобусів для учнівства

Шкільні автобуси від ЄС

Які вимоги з безпеки виконати, щоб заклад міг працювати

4 листопада 2023 року відбувся візит Президентки Європейської Комісії Урсули фон дер Ляєн до Києва, під час якого громадам урочисто було передано понад 370 автобусів для учнівства. На церемонії передачі були присутні перша леді Олена Зеленська, Президентка Єврокомісії фон дер Ляєн, міністр освіти і науки Оксен Лісовий та представники громад.

Закупівля шкільних автобусів для дітей відбулася у межах кампанії солідарності «Шкільні автобуси для України». Цю кампанію започаткували Президентка Урсула фон дер Ляєн та перша леді Олена Зеленська восени 2022 року, адже тисячі українських дітей потребують транспорту для підвезення до закладів освіти.

«Минулого року під час візиту до Європарламенту розповіла про це пані Президентці Єврокомісії Урсулі фон дер Ляйєн. І ось україньскі громади отримують понад 370 автобусів. Це великий прояв солідарності. Це прямий маршрут у майбутнє дітей, їхнє та всієї країни посеред війни. Ось що таке шкільні автобуси, ось чому вони важливі», — акцентувала перша леді країни.

Таким чином, за умовами кампанії «Шкільні автобуси для України» Європейська Комісія закупила 100 автобусів загальною вартістю приблизно 14 мільйонів євро. Державні та приватні організації в країнах-членах ЄС надали ще 271 автобус через Механізм цивільного захисту ЄС, яким керує Європейська Комісія.

Передані шкільні автобуси розподілять між громадами шести областей: Київської, Сумської, Миколаївської, Дніпропетровської, Львівської та Чернігівської.

Окрім того, деякі автобуси є інклюзивними й оснащені підйомниками для дітей, які користуються кріслами колісними. Відповідний транспорт допомагає забезпечувати рівний доступ до освіти всім дітям.

«Ця жорстока війна позбавила тисячі українських дітей їхнього дитинства. Але вона не позбавить їх світлого та щасливого майбутнього, на яке вони заслуговують. Ось чому я щаслива, що ми можемо допомогти безпечно возити українських дітей до шкіл. Надання понад 370 шкільних автобусів Європейською Комісією та державами-членами демонструє нашу спільну відданість майбутнім поколінням українців», — наголосила Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Понад 330 тисяч дітей в Україні потребують підвезення до закладу освіти. Цьогоріч з державного бюджету виділили 1 мільярд гривень субвенції на шкільні автобуси. Завдяки цим коштам і співфінансуванню громад до кінця року мають бути закуплені 546 автобусів (364 з них уже доставлені на місця).

«Потреба в автобусах досі залишається. Нині не вистачає близько 2 100 автобусів. Зокрема, бракує більше 200 одиниць транспорту для дітей з інвалідністю. Тож допомога партнерів є вкрай важливою для українських громад і учнівства», — акцентував міністр освіти і науки Оксен Лісовий.

За матеріалами МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
143170

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
86577

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
47018

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді