Розвиток освіти щодо безпечного руху на велосипеді

Теми:
Програму розроблятимуть з урахуванням досвіду Європи за участю освітніх експертів та поліції

Безпека руху на велосипедіТренуємо soft skills: ідеї для спортивної гри

В Україні розроблять інтегровану навчальну програму з безпеки руху на велосипеді для учнів 1–12 класів.

Таку інформацію повідомили під час круглого столу щодо впровадження освіти з безпеки руху на велосипеді в школах за участю представників МОН, народних депутатів, поліції, освітніх експертів і громадських організацій

Як зазначила начальниця відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин Світлана Фіцайло, навчання дітей свідомої та безпечної поведінки на дорозі — актуальне завдання, а кількості годин у навчальному плані предмета «Основи здоров’я» для формування відповідних навичок недостатньо.

«Тому було би дуже корисно мати ще додатковий ресурс у вигляді факультативного курсу, зокрема, з безпеки руху на велосипеді, відповідного варіативного модуля навчальної програми з фізичної культури і, можливо, окремих позаурочних програм, які заклад освіти може інтегрувати у свою освітню програму, щоб це було корисно і цікаво для дітей та мало вплив на їхню поведінку як учасників дорожнього руху», — зауважила чиновниця.

Окрім того, у Міносвіти наголосили, що українська інтегрована навчальна програма розроблятиметься з урахуванням досвіду європейських країн за участю освітніх експертів, патрульної поліції, директорів шкіл, вчителів, педагогів-організаторів і велоактивістів з різних міст України.

Передбачається, що під час реалізації пілотної кампанії «Велосипедом до школи», крім розробки навчальної програми, навчання пройдуть 150 веломенторів та веломенторок з-поміж поліцейських, велоактивістів і вчителів.

Також у 15 школах з 12 різних областей України, відібраних за результатами відкритого конкурсу, будуть встановлені сучасні криті велопарковки, заклади освіти отримають набори велоінструментів та навчальні велосипеди з шоломами.

Зокрема, школи отримають методичну допомогу в облаштуванні навчального майданчика та у проведенні велофестивалю на базі закладів освіти.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Активності для дошкільнят

Влітку діти охочі до експериментів та відкриттів. Скористайтеся цим і проведіть для старших дошкільників літню розвагу на свіжому повітрі: з рухливою грою за методикою Карла Орфа, віршами, піснями, іграми і квітковим дизайном
19984

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді