Розподіл на академічну та професійну освіту для старшокласників

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Міністерством освіти і науки розроблений новий стандарт профільної середньої освіти

Профільна та академічна освіти в школах

Як поінформувати працівника про умови трудового договору

У Міністерстві освіти і науки розробили новий Державний стандарт профільної середньої освіти, який передбачає два спрямування здобуття освіти випускниками – академічне та професійне.

Дія відповідного стандарту стосуватиметься учнів 10–12 класів та студентів закладів професійної та фахової передвищої освіти в частині здобуття повної загальної середньої освіти.

Академічне спрямування передбачатиме поглиблене вивчення окремих предметів з орієнтацією на продовження навчання у закладах вищої освіти.

Професійне спрямування здобуття освіти передбачатиме профільне навчання, що буде орієнтоване на ринок праці та потреб випускника.

Зокрема, зміст освіти матиме спільні для обох спрямувань вимоги до обов'язкових результатів навчання здобувачів профільної середньої освіти.

Для створення освітніх профілів будуть створені типова освітня програма та освітні програми закладів освіти, які реалізовуватимуться через модельні навчальні програми та навчальні програми з певних освітніх компонентів. 

Передбачається, що освітні програми академічного спрямування забезпечуватимуть поглиблене вивчення певних освітніх компонентів відповідних освітніх галузей.

Окрім того, навчання професійного спрямування міститиме інші освітні компоненти, що повністю або частково охоплюють зміст професійних стандартів, або державних освітніх стандартів з певних професій, або стандартів фахової передвищої освіти з певних спеціальностей.

У відповідному стандарті будуть визначені вимоги до обов’язкових результатів навчання учнів і студентів, загальний обсяг їх навчального навантаження, розподілений за освітніми галузями, структуру та зміст профільної середньої освіти.

Зокрема, документ унормовує концепцію реформи, згідно з якою учні зможуть формувати власну освітню траєкторію, обираючи профіль і частково предмети для вивчення.

Як зазначають автори, школи зможуть сформувати якнайкращу пропозицію для учнів залежно від своїх можливостей.

Громадське обговорення Державного стандарту профільної середньої освіти триватиме до 30 листопада.

Свої пропозиції та зауваження до проєкту документа можна надсилати за адресою [email protected].

За матеріалами МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
48148

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
124

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
160364

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31588

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59681

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді