У 2023 році почне реалізовуватися оновлений зміст шкільного предмета «Інформатика»
Тренуємо soft skills: ідеї для спортивної гри
З 1 вересня 2023 року в Україні на загальнодержавному рівні почне реалізовуватися оновлений зміст шкільного предмета «Інформатика».
Таку інформацію зазначив міністр освіта та науки Сергій Шкарлет під час програми «Ранок з Україною».
Як він повідомив, світові зміни вимагають, зокрема, перегляду предмета «Інформатика».
Ефективно «переварити» велику кількість інформації та запам’ятати важливе допоможуть інтелектуальні карти. Як символізувати й систематизувати матеріал, коли складаємо інтелект-карти?
«Діти набагато краще сприймають інформацію, якщо вона подана у ігровій формі. Також важливо, що до освітнього процесу можуть залучатися фахівці з інших спеціальностей, зокрема інформаційної сфери», — зауважив очільник освітнього відомства.
Окрім того, міністр акцентував, що оновлення змісту та освітніх ресурсів предмета «Інформатика» є частиною великої реформи IT-освіти України. Проєкт ініційовано Мінцифрою, реалізується проєктом EU4DigitalUA спільно з МОН.
Запуск пілотування проєкту з оновлення змісту, освітніх ресурсів і підходів до навчання інформатики в школах запланований на 1 вересня 2022 року.
Чи не найбільше запитань, які надходять до нашого видавництва, стосуються оплати праці педагогів та педагогічного навантаження. Розглянемо найпоширеніші. Відповіді — за матеріалами журналу "Практика управління закладом освіти"
З’ясуємо, як змінилося педагогічне навантаження працівників закладів дошкільної освіти після набрання чинності новим Законом про дошкільну освіту, як співвідноситься педагогічне навантаження і робочий час. Ознайомтеся з таблицею, у якій ми порівняли нинішній обсяг педнавантаження працівників ЗДО з тим, що був раніше
Ознайомтеся зі змістом та основними вимогами Інструкції з діловодства у закладах загальної середньої освіти. Акцентуємо увагу на тому, що потрібно знати керівнику закладу
З’ясуємо, що таке строковий трудовий договір і чому навколо нього стільки суперечок: варто чи ні його укладати, хто від цього виграє, хто програє, наскільки він є корисним для працівника чи роботодавця
З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно з новим Законом про дошкільну освіту та новими Типовими штатними нормативами. Допоможемо вам внести зміни в штатний розпис, обрати форму та заповнити її без помилок