Скільки разів мають харчуватися діти в закладах освіти

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Роз’яснення від порталу «ЗнаЇмо» щодо кількості приймання їжі в закладах освіти

Організація харчування в закладах освітиЯк оформити штатний розпис на 2022 рік з урахуванням ДСТУ

На сайті про реформу харчування в закладах освіти «ЗнаЇмо» опублікували роз’яснення про режим та форми організації харчування.

У роз’ясненнях зазначається, що в закладах освіти може бути від одного до п’яти приймань їжі:

  1. Одноразове гаряче харчування є мінімальною вимогою санітарного регламенту.
  2. Дворазове харчування зі сніданком та обідом організовується для учнів 5–9 класів, які відвідують групу подовженого дня.
  3. Триразове харчування призначається для учнів початкової школи, які ходять у групу подовженого дня, й окремих пільгових категорій учнів.
  4. Чотириразове харчування організовують учням спеціальних шкіл і шкіл-інтернатів.
  5. П’ятиразове харчування з не менше ніж триразовим споживанням гарячої їжі отримують учні в закладах із цілодобовим перебуванням — наприклад, у шкільному пансіоні.

Скільки разів мають харчуватися діти в закладах освіти
Ніна Омельяненкошеф-редактор управлінських видань Експертус Освіта
З 1 вересня діють нові норми й порядок організації харчування у зак­ладах освіти. Заклади намагаються по максимуму забезпечити виконання затверджених вимог до організації харчування та зміни меню. Тому в директорів виникає багато запитань: яке меню використовувати, як його скласти, де взяти нові технологічні карти й побачити збірники рецептур страв, як розраховувати норми харчових продуктів тощо. Ці й інші питання роз’яснила Тетяна Скапа, державний експерт МОЗ

Окрім того, для початкової школи рекомендована перерва для приймання їжі — 30 хвилин, для учнів 5–12 класів — не менше 20 хвилин.

Що стосується дитячих садків, то тут все залежить від тривалості перебування дитини у них:

  • До 4 годин — харчування можна не організовувати. Рішення ухвалює засновник, враховується заява батьків.
  • Від 4 до 8 годин — дво- або одноразове харчування.
  • Від 8 до 12 годин — триразове харчування.
  • Понад 12 годин — чотириразове харчування.
  • Цілодобово — п’ятиразове харчування.

Зокрема, у дитячому садку інтервал між прийманням їжі має бути 3–4 години. Обід не може тривати менше 25 хвилин, а інше приймання їжі — менше 20 хвилин.

Окрім того, варто вирізняти такі форми організації харчування в закладах освіти:

  • Монопрофільне — учні споживають комплекс страв відповідно до меню дня.
  • Мультипрофільне — учням пропонують на вибір два–три варіанти комплексного меню, компоненти комплексного меню або шведський стіл.

Водночас у закладах середньої освіти можна додатково продавати їжу та напої у буфетах або торгових автоматах.

Теми:

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно з новим Законом про дошкільну освіту та новими Типовими штатними нормативами. Допоможемо вам внести зміни в штатний розпис, обрати форму та заповнити її без помилок
59600

Педагогічні читання: нетрадиційні форми проведення

Як провести педагогічні читання в закладі освіти нетрадиційно? Як організувати підготовку до педагогічних читань та інтерактивну роботу під час їх проведення — читайте та використовуйте детальні алгоритм та опис у статті
11566

Дидактичні ігри для дітей

Дидактична гра — ефективний інструмент для розвитку дошкільнят. Якими мають бути дидактичні ігри для дошкільнят, щоб було і цікаво, і корисно? Приклади готових дидактичних ігор — у статті
275563

Сходинками самоосвіти — до професійного зростання

Самоосвіта вихователя — рушійна сила його професійного розвитку. Які складники самоосвіти і що зробити, щоб самоосвіта не була стихійною і безсистемною — розглядаємо у статті. Скористайтеся також анкетою, щоб з'ясувати рейтинг чинників самоосвіти.
22149

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді