Особливості проведення радіодиктанту в 2023 році

Омбудсмен української мови розповів особливості радіодиктанту в 2023 році

Радіодиктант-2023: дата й особливості

Як підтримати підлітка у кризовій ситуації: 10 порад

У 2023 році День української писемності та мови українці відзначатимуть 27 жовтня. Цього дня й відбудеться Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.

Як повідомив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, цьогорічний радіодиктант буде незвичайним, адже до нього долучиться не лише українська громада за кордоном, а й українці, які змушені були покинути Батьківщину через повномасштабну війну.

Зокрема, по всій території України буде організовано значну кількість заходів, присвячених рідній мові. 

«В умовах російської агресії українська мова відіграє ключову роль у захисті національної ідентичності», — акцентував омбудсмен української мови.

Він також повідомив, що наразі 17 областей й 77 громад мають власні програми розвитку української мови. Столиця України — Київ — серед лідерів у питаннях утвердження та популяризації української мови.

Щодо тексту для радіодиктанту в 2023 році, то він має назву «Дороги України». Авторкою тексту є українська поетеса та перекладачка Катерина Калитко.

Радіодиктант 2023 відбудеться 27 жовтня з 11 до 12. Його можна слухати та дивитися на:

  • на хвилях Українського радіо та Радіо Культура;
  • в ефірі телеканалу Суспільне Культура;
  • на ютуб-каналі Українського Радіо;
  • на фейсбук-сторінках Суспільного.

Текст радіодиктанту оприлюднять 30 жовтня об 11:00 на сайті Українського радіо та Суспільного Культура.

За матеріалами 24tv

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як завучу організувати соціальний простір початківця

Наставництво — це форма роботи, за якої досвідченого працівника «прикріплюють» до початківця для того, щоб останній мав змогу працювати в тандемі, професійно зростати, розвиватися. Як налагодити взаємодію — у статті
1599

Плануйте справи, щоб встигати

Універсального рецепту, як побудувати день, щоб і робочі, і особисті справи встигнути виконати, немає. Але ж у вас точно є знайомі керівники, які якось із ними справляються. Прочитайте цю статтю і дізналися чотири секрети, як встигати виконувати робочі та особисті завдання і залишатися в ресурсному стані.
2597

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді