Дистанційне навчання в садочках і початкових школах

Теми:
Чи відправлять садочки та початкові школи на онлайн-навчання через спалах COVID-19

Perenesennia

Перенесення робочих днів у 2022 році: наказ

Через різкий спалах коронавірусу в Україні МОН рекомендувало перевести на дистанційне навчання учнів 5 — 11 класів. У той же час садочки та початкові класи можуть працювати в звичайному режимі.

Міністерство освіти та науки розіслало закладам освіти листи, в яких йдеться про те, що школи, коледжі, технікуми та виші варто перевести на дистанційне навчання мінімум на два тижні.

Однак дистанційне навчання у закладах освіти стосується лише учнів 5 — 11 класів. 

«Незалежно від епідемічної ситуації, відвідування навчальних закладів вихованцями садочків, учнями спеціальних навчальних закладів та 1 — 4 класів шкіл дозволяється», — зазначають в освітньому відомстві.

Ситуація в Україні щодо дистанційного навчання

 • Львів — з 26 січня учні 1 — 11 класів перейшли на онлайн-навчання на тижні — до 7 лютого. Позашкілля теж пішло на карантин.
 • Івано-Франківськ — з 24 січня там почала діяти червона зона карантину, тому учні 5 — 11 класів навчатимуться дистанційно до 7 лютого. Дитячі садки та 1 — 4 класи шкіл працюють у звичайному режимі.
 • Чернівці — з 24 січня до 7 лютого всі школи на Буковині переходять на дистанційне навчання. Онлайн-заняття триватимуть до 7 лютого.
 • Суми — учні 5 — 11 класів та вихованці закладів позашкільної освіти міста переходять на дистанційне навчання до 7 лютого. Працювати очно можуть садочки, спеціальні заклади освіти та початкові школи.
 • Херсон — школи області з 27 січня учнів 1 — 11 класів переводять на дистанційку на щонайменше 10 днів.
 • Тернопіль — учні 5 — 11 класів переходять на дистанційну форму навчання. Початкові школи та садочки працюватимуть у звичному режимі.
 • Чернігів — з 26 січня школи, окрім учнів 1 — 4 класів, перейшли на дистанційне навчання.
 • Рівне — школи від 25 січня перейшли на дистанційне навчання. В області станом на 25 січня близько 7 тисяч хворих дітей та 260 вчителів на коронавірус, грип та ГРВІ.
 • Волинь — з 26 січня школи Луцька переходять на дистанційне навчання. Йдеться про школи та заклади позашкільної освіти громади. Онлайн-заняття триватимуть з 26 січня по 6 лютого для учнів 5 — 11 класів.
 • Закарпаття — комісія ТЕБ та НС рекомендувати перевести навчання в школах на дистанційку. Додамо, що на онлайн-навчання вже перейшли всі школи Ужгорода, а також Виноградівської та Великолучківської ОТГ.

Відповідно до рекомендацій Міносвіти, перевести на дистанційне навчання потрібно:

 • учнів 5 — 11 класів на щонайменше два тижні;
 • технікуми — на дистанційне або змішане навчання;
 • виші та коледжі — на дистанційку з 27 січня до 25 лютого 2022 року.

Окрім того, за минулу добу, 26 січня, в Україні зареєстрували рекордну кількість нових випадків зараження коронавірусом — понад 32 тисячі. Найбільше заражених коронавірусом виявили на заході України, у Києві, а також у Одеській області. 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

Формування штатного розпису є досить непростим процесом. Тож доводиться залучати і працівників дошкільного закладу, і фахівців кадрової служби, і економістів органу управління освітою. Як проектують штатний розпис дошкільного закладу
48148

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді