Як провести тарифікацію педагогів
У 2023 році вчителі 5–6, а також 7-х пілотних класів НУШ мають пройти відповідну підготовку. Зокрема, у бюджет держави внесено відповідне фінансування.
Таку інформацію зазначили в Міністерстві освіти і науки України.
Для підвищення кваліфікації зазначених вчителів у МОН обрали подібну модель до тієї, яку застосовували для навчання вчителів початкових класів у 2018 році.
Як зауважили в освітньому відомстві, спочатку готуватимуть координаторів. Це буде 12–13 осіб з кожної області. Вони представлятимуть різні освітні галузі. Ці координатори підготують тренерів, які на базі обласних інститутів післядипломної освіти навчатимуть учителів. Координатори також зможуть навчати вчителів.
Експерт роз’яснила, чи включати профспілку до складу атестаційної комісії та що означає норма «залучати представників профспілкової організації до роботи атестаційної комісії»
Планується, що в жовтні почнеться підготовка регіональних координаторів, у подальші місяці відбуватиметься навчання тренерів і вчителів.
Окрім того, для відповідного підвищення кваліфікації вчителів НУШ виділено кошти освітньої субвенції з держбюджету 2023 року. Таким чином, 60 мільйонів гривень спрямують на підвищення кваліфікації керівників, заступників керівників і вчителів шкіл, які працюють у 5–7-х класах, а також на підготовку тренерів-педагогів.
Наголосимо, що після закінчення навчання вчителі отримуватимуть сертифікати від ІППО. Години, зазначені в них, педагогічна рада закладу освіти зможе зарахувати вчителю як підвищення кваліфікації.
За матеріалами МОН