12 січня 2022 р. у Верховній Раді зареєстровано законопроект № 6512,«Про внесення змін до Закону України «Про освіту» щодо забезпечення гідних умов оплати праці педагогічних працівників».
Держбюджет-2022: основні показники
Законопроектом пропонується:
По-перше, встановити, що посадовий оклад педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії встановлюється в розмірі не менше трьох мінімальних заробітних плат, тобто — 19 500 грн (мінімальна зарплата з 1 січня 2022 р. – 6 500 грн (чинна норма Закону про освіту передбачає, що посадовий оклад дорівнює трьом мінімальним заробітним платам).
По-друге, визначити, що положення частини другої статті 61 Закону про освіту повністю реалізуються з 1 квітня 2022 року.
Таким чином, починаючи із вказаної дати посадовий оклад педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії становитиме не менше 19 500 грн. а з 1 жовтня 2022 року — 20 100 грн (мінімальна зарплата з 1 жовтня 2022 року – 6 700 грн).
Як схвалити документ і підготувати на подання засновнику? Як визначити ключові завдання та що врахувати?
Джерело: за інформацією ВРУ
Що у Законі про загальну середню освіту. Пригадаємо у статті.
Керівники багатьох закладів уже запровадили автономію закладу, а деякі ще побоюються брати на себе таку відповідальність. Ділимося секретами першопрохідців, які вже можуть поділитися досвідом і запровадження, і роботи у режимі фінансової автономії
Верховна Рада затвердила Державний бюджет на 2024 рік. Основні зміни, розподілення коштів на субвенцію, а також те, чого чекати освітянам – далі у статті.
Коли потрібно укладати договори про повну матеріальну відповідальність та як визначати працівників, які відповідають за надані їм цінності?
Підвезення — необхідність для тих, хто живе у сільській місцевості за межею пішохідної доступності до закладу освіти. Як його організувати та яку документацію потрібно вести? Які є варіанти перевезень?