В якому регіоні найбільше порушень мовного закону в навчальних закладах

У якій області України найбільше порушують мовний закон у вишах

Мовні порушення в закладах освіти

Як поінформувати працівника про умови трудового договору

Одещина очолила антирейтинг щодо недотримання використання державної мови у вишах України. Співробітники закладів вищої освіти у цьому регіоні часто використовують російську.

Таку інформацію зазначила представниця уповноваженого із захисту державної мови на півдні України Ярослава Вітко-Присяжнюк.

Зокрема, вона проінформувала, що вже були складені декілька адміністративних протоколів за такі порушення.

«Що парадоксально: усі ці викладачі, з якими я спілкувалась, чудово володіють українською мовою. Викладачі часто апелюють до того, що їх студенти запитували, або вони завжди так викладали. Здебільшого такі випадки фіксувались студентами на відео під час дистанційного навчання, до нас надсилали цілі лекції», — акцентувала представниця мовного омбудсмена.

Окрім того, Ярослава Вітко-Присяжнюк зауважила, що Одеса стабільно — у трійці лідерів щодо порушення мовного законодавства. Найчастіше ці звернення стосуються сфери обслуговування. А також — мови інтернет-ресурсів, реклами та інформації для загального ознайомлення тощо.

Нагадаємо, що 16 липня 2019 року набув чинності закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Згідно з яким, українська мова є обов'язковою для органів державної влади та публічних сфер.

Зокрема, для освітян на роботі використання української мови є обов'язковим.

Джерело Суспільне

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

На жаль, у сучасній школі все частіше звучить слово «булінг». На це явище жаліються учні та батьки з боку вчителів, вчителі з боку батьків та школярів. Але нерідко явище цькування окремих працівників спостерігається і у самому педагогічному колективі – між колегами та з боку адміністрації. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті.
4939

Цифровізація української освіти: реалізація, проблеми і перспективи

Через необхідність дистанційного навчання актуальним і перспективним напрямом розвитку вітчизняної системи освіти стала її цифровізація. Що вона передбачає, з якими проблемами зіткнулись розробники Національної платформи цифрової освіти, що чекає педагогів і здобувачів освіти в перспективі – у нашій статті
10367

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді