Українські школи отримують доступ до резервних джерел електроенергії

Міністерство освіти і науки України підписало меморандум про співпрацю з Energy Act For Ukraine Foundation

Резервні джерела енергії в школах

Стратегії успішної комунікації керівника

Наприкінці серпня 2023 року Міністерство освіти і науки України і фонд «Energy Act For Ukraine» підписали меморандум, в якому домовилися про співпрацю щодо зміцнення енергетичної незалежності закладів загальної середньої освіти в Україні.

Учасники відповідної угоди мають сприяти реалізації та підтримувати кампанію «100 сонячних шкіл», яку започаткував фонд «Energy Act For Ukraine». Мета цієї кампанії — посилити енергетичну незалежність закладів освіти на території України через забезпечення їм доступу до резервних джерел генерації та накопичення електроенергії на основі відновлюваних джерел енергії.

Зокрема, фонд «Energy Act For Ukraine» вибере заклади загальної середньої освіти державної (комунальної) форми власності для участі в кампанії «100 сонячних шкіл» відповідно до рекомендацій Міністерства освіти і науки України та департаментів освіти і науки обласних військових адміністрацій.

Наразі організація «Energy Act For Ukraine» реалізувала два проєкти — це Ірпінський академічний ліцей «Мрія», у якому побудували гібридну сонячну станцію потужністю 20 кВт-год і систему збереження місткістю 40 кВт-год. Та Чернігівська загальноосвітня школа І-III ступенів №3, у якій установили гібридну сонячну станцію потужністю 20 кВт-год і систему збереження місткістю 42 кВт-год. Саме така потужність дозволяє забезпечити до 40% споживання школою електроенергії та перекрити блекаут до 4-5 год.

«Реконструкція України відбувається вже сьогодні, і ми маємо відбудовувати Україну, дотримуючись принципів взаємодопомоги, прозорості і недискримінації. Наша ефективна співпраця з МОН під час війни є доказом такого нового підходу. І я сподіваюся, що далі ми будемо робити сонячні проєкти для закладів освіти тільки краще, більше і пліч-о-пліч», — зауважила засновниця та генеральна директорка фонду «Energy Act For Ukraine» Юліана Оніщук.

Впровадження таких проєктів за підтримки МОН дозволить фонду «Energy Act For Ukraine» посилити енергетичну незалежність українських закладів освіти, та створити сприятливі умови для навчання навіть в умовах війни.

За матеріалами МОН

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як організувати цивільний захист у школі

Об’єктами уражень ворога часто стає цивільне населення. Убезпечити дітей у закладах освіти – найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у закладі освіти і як організувати цей процес – читаймо далі
100685

Літні канікули 2025: коли і як відпочиватимуть школярі

Освітній процес в українських закладах загальної середньої освіти завершується здебільшого влітку. Хто визначає тривалість навчального року та літніх канікул, коли літні канікули 2025 – з’ясуємо у статті
727

Академічна недоброчесність у школі: приклади та відповідальність

У Законі про освіту є інструмент боротьби з порушенням академічної доброчесності — стаття 42. Які є види, випадки та відповідальність за порушення академічної доброчесності — читайте у матеріалі.
27973

Асистент вчителя: основні обов’язки

Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини
78621

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді