Українські школи отримують доступ до резервних джерел електроенергії

Міністерство освіти і науки України підписало меморандум про співпрацю з Energy Act For Ukraine Foundation

Резервні джерела енергії в школах

Які вимоги з безпеки виконати, щоб заклад міг працювати

Наприкінці серпня 2023 року Міністерство освіти і науки України і фонд «Energy Act For Ukraine» підписали меморандум, в якому домовилися про співпрацю щодо зміцнення енергетичної незалежності закладів загальної середньої освіти в Україні.

Учасники відповідної угоди мають сприяти реалізації та підтримувати кампанію «100 сонячних шкіл», яку започаткував фонд «Energy Act For Ukraine». Мета цієї кампанії — посилити енергетичну незалежність закладів освіти на території України через забезпечення їм доступу до резервних джерел генерації та накопичення електроенергії на основі відновлюваних джерел енергії.

Зокрема, фонд «Energy Act For Ukraine» вибере заклади загальної середньої освіти державної (комунальної) форми власності для участі в кампанії «100 сонячних шкіл» відповідно до рекомендацій Міністерства освіти і науки України та департаментів освіти і науки обласних військових адміністрацій.

Наразі організація «Energy Act For Ukraine» реалізувала два проєкти — це Ірпінський академічний ліцей «Мрія», у якому побудували гібридну сонячну станцію потужністю 20 кВт-год і систему збереження місткістю 40 кВт-год. Та Чернігівська загальноосвітня школа І-III ступенів №3, у якій установили гібридну сонячну станцію потужністю 20 кВт-год і систему збереження місткістю 42 кВт-год. Саме така потужність дозволяє забезпечити до 40% споживання школою електроенергії та перекрити блекаут до 4-5 год.

«Реконструкція України відбувається вже сьогодні, і ми маємо відбудовувати Україну, дотримуючись принципів взаємодопомоги, прозорості і недискримінації. Наша ефективна співпраця з МОН під час війни є доказом такого нового підходу. І я сподіваюся, що далі ми будемо робити сонячні проєкти для закладів освіти тільки краще, більше і пліч-о-пліч», — зауважила засновниця та генеральна директорка фонду «Energy Act For Ukraine» Юліана Оніщук.

Впровадження таких проєктів за підтримки МОН дозволить фонду «Energy Act For Ukraine» посилити енергетичну незалежність українських закладів освіти, та створити сприятливі умови для навчання навіть в умовах війни.

За матеріалами МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
142303

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
86428

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
46965

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді