Педагоги можуть вносити зміни до змісту навчальної програми

Учителі можуть самостійно змінювати зміст навчального предмета

Зміни у навчальних програмах предметів

Як поінформувати працівника про умови трудового договору

Вчителі в Україні отримали право змінювати зміст навчального предмета. Загалом можуть модифікувати його на 20%.

Така інформація зазначена в інструктивно-методичних рекомендаціях щодо викладання шкільних предметів, які нещодавно опублікувало Міністерство освіти і науки України.

Відповідно до рекомендацій, цього року вчителі можуть розробляти навчальну програму предмета або інтегрованого курсу на основі обраної модельної навчальної програми. Зокрема, можна вносити зміни у зміст навчального предмета чи інтегрованого курсу під час роботи над програмою.

Заяви: як оформлювати та реєструвати

Проте потрібно враховувати підготовленість класу, регіональні особливості, робочий навчальний план школи або необхідність своєчасного реагування на конкретні умови навчання.

Таким чином, вчителі можуть доповнювати зміст програми, включаючи регіональний компонент, або навпаки вилучати окремі питання, з метою уникнення надмірної деталізації змісту навчального матеріалу.

Окрім того, педагоги мають право розширювати, поглиблювати або ущільнювати зміст окремих тем програми, зважаючи на потреби учнів, матеріально-технічне забезпечення закладу освіти або запити батьків.

А також вчителі можуть доповнювати тематику практичних та творчих робіт.

За матеріалами МОН

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Асистент вчителя: основні обов’язки

Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини
78541

Шкільна служба медіації: як організувати

Шкільна служба порозуміння (медіації) допомагає владнати конфлікти між учасниками освітнього процесу, формує психологічно безпечний простір у закладі освіти та захищає інтереси дітей. Розглянемо, що таке медіація, хто входить до складу цієї служби та як організувати її роботу.
302

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді