Затвердили професійні стандарти для керівника та вихователя дошкільного закладу

Міністерство економіки затвердило професійні стандарти «Керівник (директор) закладу дошкільної освіти» та «Вихователь закладу дошкільної освіти»

Самооцінювання освітнього й управлінського процесів: взяти до уваги

Таку інформацію повідомили на сайті Міністерства освіти і науки.

Відповідно до стандарту, професійна діяльність керівника передбачає управлінську, організаційну та іншу діяльність, встановлену трудовим договором чи посадовою інструкцією. Керівник безпосередньо підпорядковується засновнику чи уповноваженому ним органу.

Вперше призначений керівник дитячого садка має пройти підвищення кваліфікації не пізніше двох перших років роботи.

Стандарт «Вихователь закладу дошкільної освіти» визначає, що основна мета роботи вихователя - це організація навчання, виховання та розвитку вихованців через формування ключових компетентностей. Вихователь безпосередньо підпорядковується керівнику закладу дошкільної освіти, а також керівнику структурного підрозділу закладу освіти (у разі його наявності).

Стандарт передбачає обов’язкове підвищення кваліфікації вихователям не рідше ніж раз на 5 років із загальним обсягом не менш 120 годин.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпека літнього дня в дошкільному закладі

Педагог-початківець загострено акцентуватиме на безпеці дітей під час прогулянок улітку, досвідчений — навпаки, може втратити пильність. Запропонуйте їм «золоту» середину
9825

Звіт вихователя дитсадка

Проблема звітності так чи інакше постає перед кожним педагогом закладу дошкільної освіти. Ми спробуємо допомогти розібратись, на що треба звернути увагу, які елементи звітності є обов’язковими, як зробити процес написання звіту універсальним.
63155

Прохолодна робота дошкільного закладу в літню спеку

Синоптики прогнозують спекотне й посушливе літо. Найвищою температура повітря буває в липні та на початку серпня. Як організувати провітрювання приміщень, аби запобігти негативному впливу спеки на дитячий організм
9034

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

На жаль, у сучасній школі все частіше звучить слово «булінг». На це явище жаліються учні та батьки з боку вчителів, вчителі з боку батьків та школярів. Але нерідко явище цькування окремих працівників спостерігається і у самому педагогічному колективі – між колегами та з боку адміністрації. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті.
5096

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді