У школах проведуть урок пам’яті про Бабин Яр

Національний урок пам’яті має сприяти формуванню негативного ставлення громадян до дискримінації

Національний урок пам'яті Голокосту

Виховний процес у 2021/2022 н. р.: нові рекомендації МОНУ навчальних закладах по всій території України відбудеться Національний урок, присвячений 80-м роковинам трагедії в Бабиному Яру.

Відповідний захід має на меті сприяти формуванню стійкого негативного ставлення громадян до фактів дискримінації, зневаги до людської гідності та зазіхань на право на життя.

Зокрема, Національний урок покликаний розкрити сутність трагедії Голокосту в Україні та висвітлити тему розстрілів у Бабиному Яру, розвивати навички критичного мислення через аналіз джерел та розширити сучасне сприйняття процесу вивчення історії.

Міністерство освіти та науки розробило серію методичних рекомендацій та сценаріїв проведення заходу для вчителів в 5–6, 7–8 та 9–11 класах навчальних закладів.

Окрім того, під час уроку використовуватиметься освітня платформа «Червона точка пам’яті», яка дозволить учням зробити свій внесок у колективне знання про Голокост і Другу світову війну.

За допомогою платформи кожен школяр зможе додати на карту свою «червону точку» у вигляді записаного спогаду, копії документа із сімейного архіву, знахідки з місцевого музею або інформації про пам’ятник жертвам Голокосту у відповідному населеному пункті.

Усі інформаційні матеріали та методичні рекомендації розроблені відповідно до віку та емоційної зрілості школярів. Ознайомитися та завантажити матеріали можна за посиланням.

Захід має відбутись 29 вересня 2021 року в усіх українських навчальних закладах.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Мозковий штурм — інструмент сучасної педагогічної ради

«Сучасна педагогічна рада» — поняття широке і нечітке. Тут можна розуміти інноваційну, інтерактивну, нестандартну форми проведення педради, а чи яку іншу, не менш цікаву. Ми ж зупинимося на методі брейнштормінгу, або мозкового штурму, який дедалі більше входить в освітню практику і є ознакою нетрадиційного підходу керівництва у виборі форм роботи з педагогами
12186

Сертифікація вчителів: що варто знати у 2024 році

У статті зібрали для вас головне про цьогорічну сертифікацію. Дізнаєтеся про зміни та нововведення у сертифікації вчителів. А токож, коли буде проходити кожен етап сертифікації.
72623

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді