Якою є ситуація із забезпеченням підручниками учнів НУШ

Чи будуть 5, 6 і 7 класи повністю забезпечені навчальними матеріалами цього року

Підручники для 5-7 класів НУШ

Автономізація фінансів ЗДО: розв’язуємо робочі ситуації

В умовах повномасштабної війни питання забезпечення підручниками школярів 5, 6 і 7 класів НУШ відійшло на другий план. І хоч ситуація досі залишаються складною, однак, як повідомляє секретарка освітнього комітету Верховної Ради Наталя Піпа, цього року все набагато краще. Втім, проблема з повним забезпеченням все ще залишається.

Наразі для 5 класу вже надруковано:

  • 100 % підручників із математики та української мови;
  • 74 % підручників із «Природничих наук», «Пізнаємо природу» й «Довкілля».

Однак, на друк підручників з української літератури, історії України, іноземних мов і зарубіжної літератури для 5 класу коштів не виділяли. Відповідно до підрахунків, на це потрібно 722 млн гривень.

Щодо 6 класу НУШ, то цього року планують надрукувати орієнтовно 4 769 768 підручників із географії та підручники для дітей з особливими освітніми потребами, зокрема мова йде про книжки зі збільшеним шрифтом. Останні вже переклали на мови національних меншин.

Загалом на друк підручників для 6 класів було виділено 703 млн гривень, проте цієї суми недостатньо, аби повністю закрити потреби учнів. За словами Наталі Піпи, потрібно ще 321 млн гривень.

Найбільш проблемним залишається пілотний проєкт НУШ у 7 класі. Щоб забезпечити підручниками 8 тисяч учнів необхідно 47 млн гривень, яких немає.

Окрім того, частина виділених коштів піде на друк підручників інтегрованих курсів кримськотатарською мовою для учнів 5 та 10 класів.

За матеріалами Facebook-сторінки Наталі Піпи

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Підготовка до засідання педагогічної ради школи

Засідання педагогічної ради — важлива складова роботи закладу освіти. Її актуальність — у колегіальному прийнятті рішень. Розгляньмо її функції та особливості підготовки до засідань
43120

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
143412

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
86611

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
47056

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді