Освітній омбудсмен дав прогноз щодо дистанційного навчання

Теми:
Мінцифри реалізує спеціальну програму для подолання цифрового розриву й підключення інтернету у сільській місцевості

Цифрове забезпечення для дистанційного навчання Розвиток мережі ЗДО та належне фінансування: думка МОН

Новий навчальний рік 1 вересня розпочався в очній формі по всій Україні, незважаючи на прогнози щодо нового спалаху захворюваності на COVID-19.

З цього приводу висловився освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

«Почнемо з того, що наразі суттєвих підвищень показників виявлених інфікованих та шпиталізованих українців немає. Так, справді, звучать прогнози щодо нового спалаху захворюваності на COVID-19, однак поки що підстав говорити про необхідність дистанційної освіти немає. Нещодавно цю саму позицію оприлюднив і прем’єр-міністр, який заявив, що навчальний рік має розпочатися у форматі очного навчання, тобто, 1 вересня діти підуть у школи», — зазначив чиновник.

Зокрема, освітній омбудсмен повідомив, що важливим фактором для дистанційного навчання є забезпеченість шкіл технічними засобами для проведення онлайн-уроків. Проте ситуація в окремих громадах і закладах освіти дуже різниться й що це багато в чому залежить від зусиль, які докладає місцева влада.

Освітній омбудсмен повідомив, що Міністерство цифрової трансформації цього року реалізує спеціальну програму для подолання цифрового розриву й підключення інтернету у сільській місцевості.

«Ця програма дозволить приєднати понад 3000 населених пунктів і понад 6000 закладів, в тому числі, шкіл до швидкісного оптичного інтернету. За даними Мінцифри, на сьогодні заявки на участь у програмі подали вже 719 громад та 4103 села», — наголосив Сергій Горбачов.

Окрім того, омбудсмен прокоментував ситуацію з телеуроками, до яких у фахівців було чимало питань.

«Наразі вже існує більш досконалий проєкт дистанційного навчання широкого охоплення: Всеукраїнська школа онлайн, де викладено більшу частину навчального матеріалу за 5-11 класи. Важливо, що це — не просто «начитка» лекцій. Кожен урок побудований так, щоб дитина могла спочатку прослухати змістовне, але компактне, не більше 6-7 хвилин, пояснення вчителя. Це дуже важливо, бо саме такий час дитина здатна зберігати концентрацію уваги і сприймати матеріал. Потім — той самий матеріал подивитися у конспекті уроку, а після цього — перевірити себе, відповівши на запитання тесту з викладеного матеріалу», — розповів чиновник.

Освітній омбудсмен також наголосив, що платформа розвивається з урахуванням усіх потреб учителів і школярів.

«Ведеться робота над уроками для початкової школи, на Всеукраїнській школі онлайн вже створено «кабінет вчителя», що дозволяє формувати певну освітню спільноту (навчальний клас), вести облік успішності. Наполегливо рекомендую і дітям, і вчителям використовувати цей дуже корисний ресурс, при створенні якого були враховані досвід і недоліки «першої спроби» запуску телевізійних уроків навесні 2020 року», — наголосив Сергій Горбачов.

Як інформував Мінфін, у 2021 році на фінансування освіти у державному бюджеті передбачено понад 100 млрд гривень. Кошти спрямують на підвищення зарплати вчителів, забезпечення шкіл ноутбуками та інші потреби.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

Формування штатного розпису є досить непростим процесом. Тож доводиться залучати і працівників дошкільного закладу, і фахівців кадрової служби, і економістів органу управління освітою. Як проектують штатний розпис дошкільного закладу
48103

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді