Немає субвенції на НУШ

Теми:
Немає субвенції на НУШ: до початку навчального року досі не виділили 1,4 мільярда

Немає субвенції на НУШ

Порядок проведення інституційного аудиту: ЩО ЗМІНИЛОСЯСтаном на початок липня Міністерство фінансів досі не надіслало Держказначейству бюджетний розпис субвенції на реформу НУШ. Хоча рішення про виділення 1,4 мільярда гривень на розвиток «Нової української школи» у новому навчальному році уряд ухвалив ще у травні.

Проблема у тому, що без бюджетного розпису казначейство не може перерахувати виділені 1,4 мільярда гривень обласним бюджетам та бюджету міста Києва.

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет повідомив, що кошти підуть на закупівлю оснащення, зокрема сучасних меблів для майбутніх перших класів, дидактичні матеріали, комп’ютерне обладнання та підвищення кваліфікації вчителів.

Так, з 1,42 мільярда гривень понад половина (1,21 мільярд гривень) піде на закупівлю:

 • засобів навчання та обладнання, зокрема комп'ютерного та сучасних меблів (для перших класів НУШ), для навчальних кабінетів початкової школи — на суму 986,3 мільйонів гривень;
 • комп’ютерного та мультимедійного обладнання, пристосувань для навчальних кабінетів, засобів навчання, зокрема навчально-методичної та навчальної літератури, друкованих зошитів тощо — на суму 35 мільйонів гривень.

Окрім того, 271 мільйона гривень субвенції планують виділити на оплату послуг з підвищення кваліфікації вчителів 5 — 11 (12) класів, замовниками яких є школи.

«Нова українська школа» — це головна реформа Міністерства освіти і науки під керівництвом колишньої міністерки Лілії Гриневич. Мета НУШ — створити школу, в якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, а й вміння застосовувати їх у житті.

Впровадження реформи почалося з перших класів, у 2018 році нові стандарти тестували у 100 школах по всій країні, а в 2018/2019 навчальному році українські першокласники почали навчатися за новою системою.

Зокрема, Міносвіти вже готується до запуску реформи НУШ у 5 — 9 класах. Проєкт розраховують провести протягом 2021 — 2027 років у три етапи.

Серед основних компетентностей для дітей у НУШ:

 • спілкування в школі лише державною мовою (і рідною, у разі відмінності);
 • спілкування іноземними мовами;
 • уміння вчитися впродовж життя;
 • Ініціативність і підприємливість;
 • математична компетентність;
 • основні компетентності у природничих науках і технологіях;
 • інформаційно-цифрова компетентність;
 • соціальна та громадянська компетентності пов'язані з ідеями демократії, справедливості, рівності, прав людини тощо;
 • обізнаність та самовираження у сфері культури;
 • екологічна грамотність.

Варто зазначити, що з 1 вересня 2021 року у школах мають запровадити нове меню для учнів. Проте у МОН заявили, що розширили перехідний період — тому школи можуть більше часу, щоб реформувати харчування — до грудня 2022 року.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

Формування штатного розпису є досить непростим процесом. Тож доводиться залучати і працівників дошкільного закладу, і фахівців кадрової служби, і економістів органу управління освітою. Як проектують штатний розпис дошкільного закладу
47462

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді