Які вимоги з безпеки виконати, щоб заклад міг працювати
Під час складання національного мультипредметного тесту в Україні можлива ситуація, за якої в регіоні буде оголошено повітряну тривогу. Тому стає актуальним питання як це може вплинути на проведення тестування.
Важливо, що всі фахівці, які працюватимуть у тимчасових екзаменаційних центрах в Україні, повинні дотримуватися чіткого алгоритму дій під час повітряної тривоги.
У разі оголошення повітряної тривоги до прибуття учасника тестування в екзаменаційний центр, йому необхідно дочекатися до її завершення в безпечному місці.
Після завершення тривоги учасник має доїхати до екзаменаційного центру та взяти участь у тестуванні.
Якщо комісією екзаменаційного центру буде ухвалено рішення про скасування проведення тестування в цей день, учаснику буде запропоновано скласти тест під час додаткової сесії НМТ.
Окрім того, неявка учасника на тестування через оголошення тривалої повітряної тривоги в регіоні вважатиметься поважною причиною для участі в додатковій сесії. Таким чином, учаснику НМТ не потрібно додавати додаткових підтверджень пропуску тестування.
Для участі в тестуванні необхідно буде лише подати заяву про участь у додатковій сесії. Така можливість передбачена в персональному кабінеті учасника тестування.
Якщо у наслідок повітряної тривоги буде призупинено тестування, то це буде зроблено в спеціальному сервісі тестової програми.
Водночас зупиниться і час проходження тестування, щоб в учасника НМТ була можливість після завершення повітряної тривоги та сигналу «Відбій» завершити оцінювання, продовживши його з тієї хвилини й того завдання, коли відбулося призупинення.
Після сигналу «Відбій повітряної тривоги» та повернення до тестової аудиторії учасник продовжить працювати саме з тим варіантом завдань, над яким почав працювати до оголошення тривоги.
Експерт підготувала приклади наказів про щорічну відпустку — індивідуального та зведеного.
Проте цей варіант можливий лише для тих учасників, під час оцінювання яких буде оголошена недовготривала тривога.
Зауважимо, що під час першої зміни у двозмінному пункті тестування довготривалою тривогою є тривога, яка триває понад півтори години.
Якщо учасник складає НМТ у першу зміну в такому пункті, то повернутися до виконання тесту можна буде, якщо тривога триватиме не довше 1 години 30 хвилин.
У разі довшої тривоги, тестування не буде продовжене, а учасники отримають право взяти участь у НМТ під час додаткової сесії.
Наголошуємо, це стосується лише пунктів, які працюють у дві зміни.
Якщо учасник проходить тестування в другу зміну або в пункті, де тестування відбувається лише в одну зміну, можна буде продовжити тестування, якщо тривога триватиме не довше 2 годин 20 хвилин. Це пов’язано з тим, що в пункті немає іншої зміни учасників, і пункт може продовжити роботу.
За довшої повітряної тривоги учасники НМТ отримають пропозицію пройти НМТ під час додаткової сесії оцінювання.
Зокрема, у разі оголошення сигналу повітряної тривоги учасники тестування разом з персоналом пункту тестування мають перейти в укриття.
Учасники НМТ можуть забрати особисті речі, що були залишені в спеціально відведеному місці перед початком тестування. Для цього вони мають бути компактно складені заздалегідь при здачі на зберігання.
Проте використання засобів мобільного зв’язку або іншими гаджетами в укритті заборонено.
Важливо, що учасники можуть спілкуватися один з одним в укритті, але лише на теми, що не стосуються змісту тестування. За цим слідкуватимуть інструктори та персонал, який перебуватиме в укритті.
У випадку довготривалої тривоги після оголошення сигналу відбою учасники мають подати заяву щодо складання НМТ під час додаткової сесії.
Алгоритм дій у такому випадку надасть відповідальний за пункт тестування, а персонал пункту тестування забезпечить учасникам усю необхідну допомогу в оформленні заяви. Додаткових документів для цього не потрібно.
Наголошуємо, що заяви на участь у додатковій сесії необхідно подати одразу в пункті тестування.